Galéria(7)

Dizajnová kolekcia kobercových štvorcov Desso & Patrizia Urquiola

Patriciu Urquiolu netreba v súčasnom dizajne a architektúre predstavovať. Jej prístup k materialite a dizajnérskym postupom je inovatívny a hravo odvážny, ľahký a poetický, ale zároveň pragmatický a zameraný na detail.

Patrizia Urquiola skúma možnosti a prepojenia remeselnej výroby a nových technológií, skúma použitie surovín a experimentuje s procesmi s vedomím, že udržateľnosť spočíva v inováciách. Výsledkom toho sú nápadité, špičkové dizajny s dlhou životnosťou.

Kolekcia kobercových štvorcov Desso & Patrizia Urquiola je výsledkom spolupráce medzi značkou Desso a španielskou dizajnérkou. Táto technologicky vyspelá kolekcia nanovo definuje komfort, sofistikovanosť a udržateľnosť.

Zdroj: Koratex

Urquiola pri svojich postupoch kombinuje tradičné a moderné prvky. V kolekcii čerpá inšpiráciu z prírody, pričom sa zameriava na organické tvary a prírodné textúry. Tieto prvky sa prenášajú do dizajnu kobercov, čo vytvára harmonický a pokojný optický dojem.

Majstrovským narábaním s farbami v mriežkovanej štruktúre dizajnérka úspešne dodáva kobercom 3D vzhľad. Tento nápadný štruktúrovaný vizuálny efekt pozdvihne každý pracovný alebo verejný priestor. Textúry sú navrhnuté tak, že sa kombinujú hladké a reliéfne povrchy, čo prispieva k pocitu luxusu a komfortu.

„Pri tvorbe tejto kolekcie sme sa inšpirovali pleteninami a vlnou,“ povedala Urquiola. „Pomocou výrazného 3D efektu sa nám podarilo vytvoriť povrch, ktorý dáva pocit mäkkosti a objemu.“

Zdroj: Koratex

Kobercové štvorce Desso & Patrizia Urquiola ponúkajú rôzne farebné schémy, od neutrálnych odtieňov ako béžová, šedá a hnedá až po živé a výrazné farby ako modrá, zelená a oranžová. Táto rôznorodosť umožňuje prispôsobiť koberce rôznym interiérovým riešeniam.

Kobercové štvorce sú odolné voči vysokej záťaži a opotrebovaniu, ľahko sa udržiavajú, čo je ideálne pre priestory s vysokou prevádzkou. Ich modularita tiež umožňuje jednoduchú inštaláciu a výmenu jednotlivých dielov, čím sa predlžuje celková životnosť koberca. To je výhodné najmä v komerčných priestoroch, kde môže dochádzať k častému opotrebovaniu alebo zmenám dizajnu.

Zdroj: Koratex

Modulárne koberce sú vhodné pre rôzne typy komerčných priestorov ako sú kancelárie, hotely, obchodné prevádzky alebo verejné budovy.  Modulárnosť tiež umožňuje kreatívne usporiadanie a prispôsobenie konkrétnym požiadavkám a potrebám priestoru.  Vďaka modularite je možné kombinovať rôzne vzory a farby podľa individuálnych riešení a vytvárať jedinečné a osobité dizajny, ktoré môžu reflektovať identitu značky alebo individuálny štýl.

Desso a Patrizia Urquiola mali od začiatku spoločnú víziu: vytvoriť kolekciu kobercových štvorcov s čo najmenším vplyvom na životné prostredie. Výsledkom je kolekcia, ktorá je 100 % recyklovateľná a zaznamenáva mimoriadne nízku kruhovú uhlíkovú stopu 1,03 kg CO₂/m². Kolekcia získala ekologický certifikát Cradle to Cradle® čo potvrdzuje, že produkty sú navrhnuté s ohľadom na celý cyklus, od výroby po recykláciu.

Zdroj: Koratex

Patricia Urquiola je španielska dizajnérka a architektka známa svojím inovatívnym prístupom k dizajnu a širokým spektrom práce, ktorá zahŕňa nábytok, textílie, osvetlenie, interiérový dizajn a architektúru.

Jej práca sa vyznačuje kombináciou tradičných remesiel s modernými technológiami a materiálmi, čo vytvára jedinečný a osobitý štýl.

DESSO je poprednou značkou vysokokvalitných modulárnych kobercov. Jej inovatívna stratégia je založená na kreativite, funkčnosti a priemyselnom dizajne. Rôzne textúry, vzory a dizajny, ako aj široká paleta farieb harmonicky prepájajú kobercové štvorce DESSO s portfóliom produktov Tarkett. Vďaka tomu vznikajú jedinečné návrhy a riešenia pre každý interiér.

Zdroj: Koratex

Informácie o kobercových štvorcoch Desso a produktovom portfóliu Koratex na
www.koratex.sk

Predajné miesta

Koratex Bratislava Tuhovská 16
Koratex Bratislava New Living Center Rožňavská 4
Koratex Žilina, Koratex Nové Zámky, Koratex Košice

IN PATRICIA URQUIOLA 6218 5423 002

Zdroj: PR článok Koratex, spol. s r.o.