04 ludwigov mlyn 5

Ludwigov mlyn

Historický Ludwigov mlyn bol prvým parným, neskôr elektrickým a zároveň najväčším mlynom v Bratislave. Z rozsiahleho areálu, ktorý zapĺňal celý blok medzi Karadžičovou, Krížnou, Trnavským mýtom a Metodovou, sa žiaľ zachovala už len malá časť mestského paláca rodiny Ludwigovcov a obilné silo z 30. rokov minulého storočia.

Práve v bezprostrednom susedstve sila, ktoré je dnes už kultúrnou pamiatkou, sa nachádza nový projekt developera Imagine Development, ktorý stojí napríklad aj za petržalským Hájparkom. Na mieste vznikne deväťpodlažný bytový dom, v ktorom bude celkovo 40 bytov s výmerou od 52 do 171 m2 orientovaných na Metodovu ulicu. Okrem toho tu vznikne 20 menších apartmánov s veľkosťou 30 – 36 m2. Všetky byty budú mať lodžiu, vo vybavení sú aj hliníkové okná, chladené stropy, rekuperácia a miesto na parkovanie bicyklov.

„Ludwigov mlyn je prvým bytovým projektom v Bratislave, ktorý bude mať všetky povrchové materiály v interiéroch bytov špecifikované v súlade s požiadavkami severoamerického certifikačného systému WELL,“ píše developer. Obyvateľom bude slúžiť 86 parkovacích miest v podzemnej garáži. V Ludwigovom mlyne počíta investor aj s tromi obchodnými priestormi a ulica pozdĺž domu sa zmení na verejný park.

ZDROJ: IMAGINE DEVELOPMENT