Fond Slovenskej sporiteľne kúpil administratívnu časť Zuckermandlu

Predmet transakcie tvoria kancelárske a obchodné priestory s prenajímateľnou plochou 16 800 metrov štvorcových.

Realitný fond Erste Realitná Renta správcovskej spoločnosti Asset Management Slovenskej sporiteľne odkúpil od spoločnosti zo skupiny J&T Real Estate Holding Limited administratívnu časť projektu Zuckermandel v Bratislave. Fond založený v roku 2019 tak do svojho portfólia získal prvú konkrétnu nehnuteľnosť. Informovala o tom spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne.

Zuckermandel je prémiový projekt nachádzajúci sa na nábreží Dunaja pod Bratislavským hradom. Dokončený bol v roku 2017. Predmet transakcie tvoria kancelárske a obchodné priestory s prenajímateľnou plochou 16 800 metrov štvorcových. S transakciou začali ešte koncom leta minulého roka. „Zuckermandel je len začiatok a už dnes máme rozbehnuté ďalšie zaujímavé investície,“ hovorí predseda predstavenstva Asset Managementu Slovenskej sporiteľne Günther Mandl.

Realitný fond Erste Realitná Renta správcovskej spoločnosti Asset Management Slovenskej sporiteľne vznikol koncom roku 2019 a dosahuje hodnotu majetku takmer 90 miliónov eur. Tie doteraz investoval najmä do iných realitných fondov či dlhopisov. Fond je dostupný prostredníctvom pobočkovej siete Slovenskej sporiteľne.

SITA