Developerský projekt pri studničke má vydané právoplatné stavebné povolenie

Dňa 23. apríla 2024 získal developerský projekt PRI STUDNIČKE právoplatné stavebné povolenie.

Právoplatné stavebné povolenie je významným míľnikom v procese vývoja projektu. Toto dôležité rozhodnutie umožní pokračovať v realizácii projektu v súlade s miestnymi stavebnými predpismi a predpokladaným harmonogramom.

Rezidenčný projekt PRI STUDNIČKE sa nachádza v blízkosti lesoparku Železná studnička. Jeho vynikajúca poloha ho predurčuje stať sa v Bratislave unikátnym projektom kvalitného mestského bývania v prírodnom prostredí. Projekt je výsledkom dlhodobého plánovania, dôkladnej prípravy a spolupráce so všetkými relevantnými zainteresovanými stranami.

Blízkosť mesta a tesného susedstva Železnej studničky robia z tejto lokality ideálne miesto pre príjemné a pohodlné bývanie v hlavnom meste. Lokalita má zároveň veľký potenciál poskytnúť svojim budúcim obyvateľom ďalšie benefity, a to predovšetkým v súvislosti s plánovanou výstavbou vedecko-výskumného centra Eset Kampus.

Kampus má vzniknúť na mieste bývalej Vojenskej nemocnice a ide o jeden z najočakávanejších projektov v Bratislave. Má priniesť nielen nové administratívno-vedecké centrum a množstvo pracovných príležitostí, ale má pôsobiť aj komunitne a vytvoriť verejný priestor, ktorý bude slúžiť celému susedstvu, teda aj obyvateľom rezidenčného bývania PRI STUDNIČKE.

„Sme presvedčení, že projekt PRI STUDNIČKE prinesie do Bratislavy skvelý typ bývania spájajúceho blízkosť mesta a prírody. Obrovskou pridanou hodnotou pre jej obyvateľov je práve lokalita, ktorá sa postupne mení na nové biznis centrum Bratislavy. Spomeňme len očakávanú výstavbu centra Eset Kampus alebo plánovanú rekonštrukciu a premenu areálu SAV na moderný kampus. A k tomu
obľúbená Železná studnička, ktorú máte doslova za rohom,“ povedala Eva Voldřichová, projektová manažérka spoločnosti STUDNIČKA DEVELOPMENT.

V projekte PRI STUDNIČKE sa nachádza spolu 88 bytov a apartmánov v štyroch bytových domoch. Ide o 1,5-izbové až 4-izbové byty a apartmány. V predpredaji sa doteraz predalo už 35 bytov. Podlahová plocha bytov sa pohybuje od 31,8 až do 113,3 m2. V projekte sa nachádza spolu 91 pivníc a 126 garážových státí. Nachádzajú sa tu tiež dva nebytové, obchodné priestory. Výstavba projektu PRI STUDNIČKE začne v júni 2024. Predpokladané ukončenie výstavby je
plánované v apríli 2026.

www.pristudnicke.sk

Zdroj:  STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o