Partneri sekcie:

Košický Cassovar má nového vlastníka, naznačuje expanziu

Polyfunkčný komplex Cassovar v Košiciach.
Zdroj: Facebook / Košice - Mesto Košice

Investičná skupina InTeFi si týmto krokom plánuje upevniť svoju pozíciu v rámci real estate biznisu.

Cassovar business centrum v Košiciach má nového majoritného akcionára. Vstúpila doňho investičná skupina InTeFi, ktorá pôsobí na Slovensku aj v Českej republike. Strategickou akvizíciou v hodnote takmer 30 mil. eur InTeFi posilňuje svoje real estate aktivity v rámci celej skupiny.

Budova s potenciálom

Multifunkčný komplex Cassovar v Košiciach tvoria dve biznis centrá s kancelárskymi priestormi s nadštandardným vybavením, spojené obchodnou galériou. Investičná skupina InTeFi sa stala majoritným vlastníkom Cassovar Business Centra I (CBC I).

Objekt CBC I pozostáva z kancelárskych priestorov s výmerou 13,5-tis. metrov štvorcových a nákupnej galérie na ploche 7-tis. metrov štvorcových, určenej pre obchody, reštaurácie a relax. „Ide teda o multifunkčnú budovu, v ktorej v budúcnosti vidíme veľký potenciál rozvoja,” uviedol šéf skupiny InTeFi Lukáš Novák.

Ďalší projekt v Nitre

Investičná skupina InTeFi minulý rok ohlásila aj výstavbu v Nitre. Projekt Spišská v mestskej časti Chrenová ráta s výstavbou šiestich polyfunkčných objektov s 230 bytovými a apartmánovými jednotkami, priestormi pre obchody a služby ako aj podzemnými a vonkajšími parkoviskami. Hodnota projektu je 25 miliónov eur a začiatok výstavby je naplánovaný na tento rok.

InTeFi pôsobí na Slovensku aj v Českej republike. Spája firmy z oblasti financií, developerských projektov, realitného biznisu, IT ako aj kníh a retailu prostredníctvom vydavateľstva Euromedia Group a siete kníhkupectiev Luxor.

Na Slovensku pod skupinu patrí aj finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO.sk. Súčasťou InTeFi je aj spoločnosť Golden Oak Trust, ktorá ponúka investovanie do zlatých mincí alebo technologická IT spoločnosť BOOTIQ.

SITA
KategórieStavebné podnikanie