Vizualizácia Areny Zagreb predstavená po prvýkrát chorvátskej verejnosti

Partneri sekcie:

Jedinečný architektonický výsledok, Arena Zagreb, multifunkčná hala, ktorá sa stane dominantou mesta Záhreb, bola po prvýkrát predvedená chorvátskej verejnosti. Spoločný projekt vlády Chorvátskej republiky, Mesta Záhreb a TriGranit Development Corporation – INGRA konzorcia bol predstavený v Palace Dverce primátorom mesta Záhreb, Milanom Bandičom, výkonným riaditeľom INGRA, Igorom Oppenheimom a výkonným riaditeľom TriGranit Development Corporation, Lórántom Varga.

Multifunkčná hala, umiestnená v predmestí Záhrebu – Lanište, bude mať kapacitu 15 200 miest na sedenie. Potom čo Chorvátsko bude v roku 2009 hostiteľom Majstrovstiev sveta v hádzanej v kategórii mužov, v hale sa budú konať rôzne športové, kultúrne, zábavné a obchodné akcie. Okrem menšej tréningovej haly bude v Arene Zagreb tiež gastronomický a obchodný prvok.

Igor Oppenheim oznámil, že výstavba sa začína budúci týždeň a bude dokončená včas na usporiadanie Svetového šampionátu , na ktorom sa zúčastnia reprezentanti v hádzanej. “Hala, ktorú budeme stavať v ďalších 15 mesiacoch, bude v prvom rade moderným športovým chrámom. Krátky termín výstavby je výzvou, pre ktorú je ale spoločnosť INGRA pripravená,” uviedol Oppenheim. Pán Lóránt Varga zdôraznil, že TriGranit prispieva k projektu so svojim európskym know-how.

“Sme veľmi radi, že sa môžeme zúčastniť na tomto projekte, ktorý je zaujímavý pre celý národ a ktorý bude prínosom nielen pre Zágreb, ale aj pre celé Chorvátsko. Arena Zagreb nie je našim prvým projektom v Chorvátsku, ale je prvým, ktorý bude realizovaný”, povedal pán Varga, ktorý taktiež využil príležitosť oznámiť nové investície TriGranitu v Chorvátsku.

Zdroj: TriGranit Development Corporation