16143 Veri nam 183x124 update 18 09 2019 BO

Smarthome nie je nedostupný luxus

Ľahko sa s ňou dohovoríte, upozorní Vás na nebezpečenstvo a v neposlednom rade pracuje pre Vás tak dobre a presne, že Vám každý rok ušetrí peknú kôpku peňazí. Nie je človek a predsa rozmýšľa. Jednoducho inteligentná domácnosť. Pred niekoľkými rokmi science fiction, dnes realita, ktorá už nie je dostupná len pre „horných desaťtisíc“.

„Inteligentná domácnosť alebo SMARTHOME sa naozaj stala voľne dostupným riešením. Súčasné bezdrôtové technologické riešenia umožňujú premeniť naše domácnosti, ale i komerčné budovy na inteligentné, a to v krátkom čase, aj bez hrubých stavebných úprav, ktoré nás povedzme si úprimne, často odrádzajú od realizácie akýchkoľvek zmien v našich domácnostiach“ hovorí Tibor Jedlička, senior produktový špecialista, SPP.

SMART domácnosť si navyše môžeme budovať aj postupne a rozširovať jej funkcie dopĺňaním zariadení. Na ich prepojenie a ovládanie pritom stačí doslova jedna „chytrá krabička“ a pripojenie na internet. Týmto spôsobom si môžeme rozložiť aj náklady do dlhšieho obdobia.

SPP SMARTHOME technológie umožňujú našim klientom napríklad ovládať teplotu, osvetlenie, či kamerový systém, a to aj na diaľku, nech sú kdekoľvek. Navyše, čo osobne považujem za veľmi dôležité, dokážu nás ochrániť aj pre prípadnými pohromami ako sú požiare, či únik plynu. V prípade, že sa klient rozhodne pre certifikované SMARTHOME technológie od SPP, zabezpečí si tým podstatné zníženie energetickej náročnosti, čo mu dlhodobo prinesie nemálo ušetrených peňazí“ spresňuje Tibor Jedlička.

A ako to v praxi vyzerá? Inteligentná domácnosť si vďaka plne automatizovanému systému dokáže napríklad sama nastaviť kúrenie, osvetlenie, či regulovať žalúzie podľa aktuálneho počasia alebo intenzity svetla. V prípade tepla stačí, ak si prostredníctvom nainštalovaného systému nastavíme požadovanú teplotu domácnosti, v konkrétnom čase, a to dokonca samostatne, pre každú izbu.

Aj v prípade bezdrôtového pripojenia dokážu termostatické hlavice umiestnené na ventiloch radiátorov presne zmerať teplotu v izbe, priebežne tieto údaje vyhodnocovať a regulovať tak ventil na kúrení. Rovnako je možné na diaľku ovládať intenzitu svietenia, či farbu svetla podľa situácie a nálady.

„Čo sa týka bezpečnosti, detektory úniku plynu a detektory dymu v určitej technickej konfigurácii dokážu v prípade potreby vypnúť dotknuté zariadenia z prevádzky a zabrániť tak ďalším škodám. Rovnako môžu byť súčasťou SPP SMARTHOME riešení tiež tzv. záplavové detektory, ktoré snímajú vytečenú vodu a dokážu dať signál spínaciemu prvku na uzavretie ventilu nášho hlavného prívodu vody. Inteligentná domácnosť jednoducho nie je hračka na diaľkové ovládanie, ale plne funkčný systém, ktorý chráni naše domovy a my máme prehľad, čo sa u nás deje, aj keď sme tisíce kilometrov ďaleko. Ak vezmeme do úvahy, že vlastný domov je vo všeobecnosti jednou z najväčších investícií v našom živote a pohodlie doma je často vykúpené splácaním hypotéky, byť smart sa oplatí “ potvrdzuje výhody produktový špecialista SPP.

Služba SMARTHOME od SPP je spojená aj s množstvom ďalších výhod, a to nielen pre klientov SPP. Umožňuje začať so štartovacou SMART sadou „Dom pod palcom“ so základnými funkciami na vyskúšanie, ale rieši i postupné rozširovanie systému o ďalšie funkcie.

V spolupráci s partnerom ponúka certifikované zariadenia s až 5 ročnou zárukou, automatickú zľavu 18% z cenníkových cien, ale tiež poradenstvo pri zostavovaním vlastného, individuálneho inteligentného systému.

Záujemcovia môžu využiť bezplatné konzultácie prostredníctvom mailu alebo telefonicky. Kontaktný formulár je voľne prístupný na stránke www.spp.sk.

ZDROJ: PR článok SPP