Partneri sekcie:
  • Deceuninck

Máte radi industriál? Tento loft si obľúbite

image 84779 25 v1

Industriálne ladený byt sa nachádza v novostavbe developerského projektu. S komplikovanou dispozíciou sa architektka Ing. arch. Dagmar Štěpánová vysporiadala vďaka atypickému riešeniu väčšiny interiérových prvkov.

Celkovo do bytu navrhla 44 atypických prvkov, ktoré doplnila o pár ikonických dizajnových kúskov prevažne z 50. rokov minulého storočia.

 

Rezidenčný byt sa rozkladá na ploche 85 m2 a k nemu ešte prináleží 50-metrová terasa s prekrásnym výhľadom. Výťahom sa môžete odviezť priamo do bytu.

Architektka sa k zákazke dostala relatívne včas, a tak sa jej podarilo zrušiť dodávku všetkých štandardov na zariadenie bytu, ktoré predajca ponúkal. Z hľadiska celého konceptu interiéru boli všetky štandardy nežiaduce.

 

“Je pre mňa naozaj nepochopiteľné, prečo u nás stále väčšina novostavieb bytových domov doslova srší nevkusom.“ Nevyhli sme sa drobným stavebným úpravám (rozvody elektroinštalácií, úpravy veľkosti stavebných otvorov, rozvody vody a odpadu, drobné prímurovky atď.).

 

 

Prvým krokom bolo odstránenie sadrových omietok na stropoch obytných miestností a na stenách v kuchyni. Odkryté betónové prefa dielce dodávajú celkovej atmosfére bytu na akejsi surovosti a podtrhujú industriálny charakter návrhu. Na podlahách sú v celom priestore industriálne cementové stierky.

Zasklené dvere v oceľových rámoch sú vyrobené na zákazku podľa autorského návrhu architektky a plné dvere so skrytou zárubňou na seba, naopak, nemajú strhávať pozornosť, na stenách sa takmer strácajú. Celý interiér architektka doťahovala do najmenších detailov, doplnkov a dekorácií od návrhu vankúšov až po výber rastlín alebo uterákov.

Majiteľ bytu architektke úplne dôveroval a pri navrhovaní interiéru dostala takmer absolútnu slobodu. Jediným obmedzením bol rozpočet.

“Neviem prečo, ale najlepšie sa mi navrhujú interiéry pre mužov, či už byty, alebo kancelárie.“

Praha, Česká republika
Realizácia: február 2016
Projekt: 2015
Plocha: 85 m2

Zdroj: Formafatal
Foto: Jakub Skokan, Martin Tůma / Boysplaynice