Byty Tehelné pole
Galéria(6)

Byty Tehelné pole hrajú vizuálny tandem s Národným futbalovým štadiónom

Partneri sekcie:

Rezidenčný projekt Tehelné pole už vo svojom názve zreteľne definuje miesto, kde je situovaný. Bratislavčanom, ale aj celému Slovensku je známe najmä vďaka svojej športovej histórii a úspechom. Táto lukratívna poloha sa však spája nielen so športom, ale aj s príjemným bývaním. Výstavba stála 35 miliónov eur.

Rezidenčný projekt bol skolaudovaný začiatkom tohto roku a je riešený ako 24-podlažná výšková budova s dvoma 9-podlažnými časťami po stranách. Na 2. NP sú obchodné priestory, ktoré sú prístupné z úrovne plató, vytvoreného medzi bytovým domom a Národným futbalovým štadiónom. Námestie je v tej­to časti parkovo upravené tak, aby vytvo­rilo oddychové zázemie pre obyvateľov bytov, ale aj návštevníkov prevádzok.

Byty Tehelné pole
Byty Tehelné pole
Byty Tehelné pole
Byty Tehelné pole
Byty Tehelné pole

Skladba objektu

Obytná časť sa nachádza od 3. až po 24. podlažie s prevažne 2-izbovými a 3-izbovými bytmi. Objekt sa skladá zo 7 blokov, pričom súčasťou každého bloku je komunikačné jadro so schodiskom a výťahom. Tým je pri celkovom počte bytov a apartmánov 351 zabezpečené väčšie súkromie obyvateľov a nájomníkov. Jadrá sú napojené na obchodné podlažia a suterén s parkovaním.

Výrazné horizontálne členenie fasády s balkónovými plochami po celej dĺžke zámerne vytvára neutrálny pohľadový raster, ktorý nekonkuruje dynamickému tvaru oceľovej konštrukcie prekrytia objektu Národného futbalového štadióna. V snahe citlivo doplniť túto dynamiku je zvolená aj farebnosť fasády – antracitová – s rastrom oceľových a betónových zábradlí. Harmonický celok objektu je v jeho strednej spodnej časti podopretý výraznou kompozíciou nosných stĺpov.

REDAKČNÁ ÚPRAVA: Ľudovít Petránsky
FOTO: Miro Pochyba
PROJEKTOVÁ DOKUMENTÁCIA: Expoline