Bytový komplex Mazanka sa stal víťazom Best of Realty 2006

V poradí desiaty projekt českej developerskej spoločnosti FINEP, ktorá pôsobí aj na Slovensku, získal prvé miesto v najprestížnejšej českej odbornej realitnej súťaži Best of Realty. Jej usporiadateľ – Asociácia pre rozvoj trhu a nehnuteľností – označil projekt Mazanka za najlepší v kategórii rezidenčných projektov.

Bytový komplex, ktorého výstavba začala v júni 2004 a trvala do jari 2006, je umiestnený v lokalite Praha 8. Pozostáva z niekoľkých trojposchodových a jedného šesťposchodového domu. Unikátne riešený tvar zástavby umožnil zachovať väčšine bytov krásny výhľad na panorámu Prahy. Architektonický návrh vyšiel z dielne Ing. arch. Petra Bouřila z architektonického ateliéru ABM architekti s. r. o. Projekt Mazanka tvorí 171 bytov. V súčasnosti sú voľné už iba tri, vrátane atypického mezonetového 4+KK bytu, ktorý je umiestnený v rotunde. Výstavbu projektu zrealizoval UNISTAV, a.s. Hodnota zákazky dosiahla 290 miliónov CZK, predajná cena 33 000 CZK na štvorcový meter.

Súčasťou každého bytu je lodžia, balkón, terasa alebo predzahrádka. Väčšina striech domov je zazelenená, osadená tzv. extenzívnym porastom, ktorý si farbu zachováva celoročne. To všetko dotvára exkluzívny výhľad, predovšetkým z bytov na vyšších poschodiach. Oplotenie areálu, ako aj centrálny vstup s recepciou prispieva k bezpečnosti obyvateľov. Pasívny odpočinok umožňuje relaxačné centrum s fitness, vírivou vaňou a saunou. Areál je obklopený rozľahlým parkom.