international velux award 2022

Študenti architektúry sa môžu registrovať do súťaže VELUX International Award 2022

Spoločnosť VELUX Group pozýva študentov architektúry z celého sveta na účasť v súťaži International VELUX Award na tému „Svetlo zajtrajška“. Súťaž sa organizuje po desiatykrát, do ktorej sa doposiaľ zapojili desiatky tisíc študentov so zaujímavými projektmi zameranými na denné svetlo z viac ako 800 škôl z viac ako 100 krajín sveta.

Od roku 2004, keď bola cena International VELUX Award pre študentov architektúry prvýkrát vyhlásená, sa rozrástla do pravdepodobne najväčšej súťaže pre študentov architektúry – architektov, ktorí budú projektovať stavby budúcnosti.

Cena vyzýva študentov, aby skúmali úlohu denného svetla v architektúre a inšpirovali ďalších k novým nápadom. Cieľom tejto ceny je povzbudiť študentov k hlbšiemu pochopeniu prirodzeného svetla ako stále aktuálneho zdroja energie, svetla a života.

Študenti – v tímoch alebo jednotlivo – sú vyzvaní na prácu na projektoch v jednej z dvoch kategórií: „Denné svetlo v budovách“ a „Zisťovanie možností denného svetla“.

Zvláštnosťou tejto ceny je, že oceňuje aj rolu učiteľa v projektoch – jedna cena je určená aj pre učiteľov alebo mentorov.

V každom z piatich svetových regiónov budú zvolení dvaja regionálni víťazi, ktorí budú pozvaní na Svetový festival architektúry v Lisabone v decembri 2022. Medzi víťazných študentov a učiteľov bude rozdelených až 30 000 eur.

Zaregistrujte sa

Registrácia je otvorená do 1. apríla 2022.

Záujemcovia z radov študentov sa musia registrovať individuálne – uviesť meno, e-mailovú adresu, názov školy a krajinu. Potom by mali zostaviť svoje tímy, spojiť sa so svojimi učiteľmi a začať premýšľať o svojich projektoch a rozvíjať ich.

Pre podanie projektu do 15. júna 2022 je nutná registrácia.

Zaregistrujte sa tu.

Dôležité termíny

1. septembra 2021  Otvorenie registrácie

1. apríla 2022          Ukončenie registrácie

15. apríla 2022        Lehota pre otázky

15. apríla 2022        Začatie podávania žiadostí

15. júna 2022          Termín pre podávanie žiadostí; nahratie projektu

Júl 2022                   Zasadanie poroty a hodnotenie všetkých predložených projektov

August 2022             Vyhlásenie regionálnych víťazov

December 2022        Prezentácia a vyhlásenie víťazov na Svetovom festivale architektúry

Stručný popis a informácie o tom, ako sa zúčastniť na súťaži International VELUX Award 2022, nájdete na adrese daylightandarchitecture.com/iva/

Sledujte cenu International VELUX Award na Instagrame a Facebooku, kde nájdete všetky novinky a aktualizácie.

Zdroj inšpirácie

Cena International VELUX Award je súčasťou komunity DAYLIGHT & ARCHITECTURE, ktorú spravuje spoločnosť VELUX. Webové stránky daylightandarchitecture.com zhromažďujú jedinečný obsah vytvorený architektmi, novinármi a výskumníkmi a ponúkajú bohatú knižnicu natočených prednášok, rozhovorov a článkov o dennom svetle.

Obsah je vhodný najmä pre študentov architektúry, ktorí sa zapoja do súťaže International VELUX Award, pretože môžu nachádzať inšpiráciu a rozširovať si znalosti o význame denného svetla pre náš každodenný život, pohodu a zdravie.

Sledujte DAYLIGHT & ARCHITECTURE na Instagrame, aby ste získali aktuálne informácie o novinkách a udalostiach, a buďte prví, ktorí sa prihlásia na nadchádzajúce Rozhovory o dennom svetle.

Predstavenie ceny International VELUX Award

Hlavnou témou ceny International VELUX Award 2020 pre študentov architektúry je „Svetlo zajtrajška“. Táto cena, ktorá bola založená v roku 2004 a je vyhlasovaná raz za dva roky, sa snaží nachádzať budúcnosť pre denné svetlo v zastavanom prostredí tým, že inšpiruje popredných svetových architektov budúcnosti k tvorivému skúmaniu tém denného svetla v budovách a zisťovaniu možností denného svetla.

Cena je organizovaná v úzkej spolupráci s Medzinárodnou úniou architektov (UIA) a Svetovým festivalom architektúry (WAF) a je uznávaná nasledujúcimi vzdelávacími organizáciami: Európskou asociáciou pre architektonické vzdelávanie (EAAE), Americkým inštitútom študentov architektúry (AIAS), Konzorciom výskumných centier architektúry (ARCC) a Asociáciou vysokých škôl architektúry (ACSA).

O spoločnosti VELUX Group

Už 80 rokov vytvára spoločnosť VELUX Group lepšie životné prostredie pre ľudí na celom svete, umožňuje im maximálne využívať denné svetlo a čerstvý vzduch cez strechu. Náš výrobný program zahŕňa strešné okná a modulárne strešné okná, dekoratívne žalúzie, zatieňovacie produkty a rolety a tiež riešenia inštalácie a riešenia pre inteligentné domy. Tieto produkty pomáhajú zaistiť zdravú vnútornú klímu pre prácu, učenie, hru aj zábavu.

Pôsobíme po celom svete – s predajnými a výrobnými pobočkami vo viac než 40 krajinách a približne 11 500 zamestnancami po celom svete. VELUX Group vlastní VKR Holding A/S, spoločnosť s ručením obmedzeným plne vlastnená neziskovými, charitatívnymi nadáciami (THE VELUX FOUNDATIONS) a rodinou. V roku 2020 mala spoločnosť VKR Holding celkové tržby vo výške 22,6 miliardy dánskych korún a nadácie THE VELUX FOUNDATIONS venovali 142 miliónov eur na charitatívne granty.

Ďalšie informácie o spoločnosti VELUX Group nájdete na adrese velux.com.