Realitné fórum 2021 bude o dostupnom bývaní aj o vplyve pandémie

Po prestávke, spôsobenej pandémiou koronavírusu COVID-19, sa bude už o niekoľko dní opäť konať tradičná realitná konferencia Realitné fórum. Koronavírus výrazne zasiahol nielen toto podujatie, ale aj biznis, či už ide o nároky klientov na bývanie, dostupnosť bývania, ale aj súčasnosť či budúcnosť kancelárskeho trhu. Stretnutie lídrov v realitnom biznise sa uskutoční v AC Hotel by Marriott Bratislava Old Town 11. novembra.

Konferenciu zaháji panel, venovaný rezidenčnému developmentu. O aktuálnej situácii z pohľadu dopytu či nárokov klientov, zmenách v oblasti cenotvorby a o porovnaní podnikania v Bratislave, regiónoch i zahraničí budú rozprávať Ivan Bratko z J&T Real Estate, Martin Lazík z Urban & Partner a Tomáš Jurdák z MiddleCap, aktuálnymi štatistikami panel obohatí Filip Žoldák zo spoločnosti Herrys.

Rečníci majú za sebou množstvo projektov na Slovensku, ale v čoraz väčšej miere aj zahraničí, napríklad vo Veľkej Británii či v Nemecku, čo je zárukou množstva nových pohľadov na charakter developmentu. Diskusiu povedie Adrian Gubčo z blogu YIM.BA – Yes In My Bratislava.

Diskusia na Realitnom fóre
Diskusia na Realitnom fóre | Zdroj: Kharisma

Nasledovať bude debata o aktuálnej legislatíve. Skúsení rečníci predstavia publiku významné otázky súvisiace s vyvlastnením, nájomnými zmluvami alebo platnosťou kúpnych zmlúv. V judikatúrnom okienku sa predstavia Robert Daniš z Wilsons a Peter Bartošík z Bartošík Šváby.

Diskutovať sa bude aj o večnej téme – o nájomnom bývaní, ktoré sa stáva čoraz aktuálnejšou otázkou z pohľadu dostupnosti bývania aj biznisu. Rečníci odpovedia na to, čo je vlastné dostupné nájomné bývanie, ako k nemu pristupuje mesto, štát či súkromný sektor a ako jeho rozvoj ovplyvní nová legislatíva.

V paneli sa predstavia Boris Hrbáň a Karol Machánek z bratislavského Magistrátu a Juraj Ontko z EY Tax pod vedením Jána Palenčára z NARKS. Výber panelistov je zárukou širokého pohľadu na tému, ktorá bude pravdepodobne dominovať úvahám o budúcnosti bývania počas nasledujúcich rokov.

Napokon, konferenciu ukončí diskusia o office developmente. Kde sa dnes trh nachádza potom, ako ho zásadne narušila pandémia? Ako reagujú nájomníci a čo môžu robiť developeri? Aká je budúcnosť trhu s ohľadom na súčasné témy, medzi ktoré nepatrí len koronavírus, ale aj požiadavka po väčšej udržateľnosti alebo meniaca sa legislatíva?

Aj o tom budú hovoriť Katarína Cihová z WOOD & Company Real Estate, Soňa Hanková z CMS Reich-Rohrwig Hainz, Róbert Meszároš z HubHub a Radovan Mihálek z CBRE. Moderátorom bude Pavel Bartošík z HB Reavis.

Realitné fórum má tradíciu v kvalitnom výbere rečníkov a rečníčok a inak tomu nebude ani tentoraz. Aj najbližšie podujatie prinesie odpovede na kľúčové otázky, ovplyvňujúce aktuálnu a budúcu podobu developmentu a bude možnosťou zorientovať sa v trendoch a pohyboch v domácom i medzinárodnom prostredí. Zvlášť v súčasnosti platí, že je potrebné sledovať situáciu – spoločnosť aj biznis sa mení a Realitné fórum 2021 ukáže, ako.

Viac informácií a možnosť registrácie nájdete v tomto odkaze:

http://www.realitne-forum.sk/program_jesen_2021/

Zdroj: PR článok Kharisma, s. r. o.