image 77290 25 v1

Pečivo, hry a hanba

Obyčajné rožky budú na Slovensku aj naďalej lacné napriek tomu, že pekári pre smiešne platy takmer nemajú čo jesť. Potešujúcou správou pre fanúšikov hokeja je, že v roku 2019 budú majstrovstvá sveta opäť na Slovensku.

V duchu hesla chlieb (pečivo tiež môže byť) a hry sa pospolitosť nechá opíjať lacným rožkom. Hovoriť o obraze Slovenska v súvislosti s majstrovstvami je ešte príliš skoro, veď keď príde na lámanie chleba, presprejujeme podchod na Trnavskom mýte a znova namaľujeme odpadkové koše cestou na stanicu (pokiaľ na Šancovej ulici ešte nejaké ostali).

A propos hlavná stanica… Kým príde koniec roka 2016, stále môžeme v Bratislave podľa aktuálne platnej (či skôr mestskými právnikmi zbabranej) zmluvy očakávať, že Transprojekt skolauduje svoje dohodnuté záväzky voči mestu. No a potom by konečne mohla prísť na rad aj hlavá stanica. No, jedna smradľavá, ufúľaná a vlastne provizórna búda nám predsa nemôže pokaziť radosť z hry! Čo tam po reprezentatívnosti (príliš dlhé slovo), imidž je nanič, stačí si zapchať nos a hanbiť sa budeme zase až po majstrovstvách. Teda, nič proti hokeju, ale ani najväčší optimisti snáď neveria, že by sme fanúšikov mohli už o štyri roky ohúriť skvostom na spôsob viedenského Hauptbahnhofu. Ostatne, my sme tu doma!

Text: Mária Nováková
Foto: Dano Veselský