image 74205 25 v1
Galéria(4)

Kingspan Kooltherm K5 – Izolácia pre najtenšie aplikácie

Spoločnosť Kingspan Izolácia vyrába a predáva po celom svete vysokokvalitné izolačné dosky pre obytné budovy i komerčné priestory. Tieto izolačné dosky majú v porovnaní s inými (tradičnými) izolačnými materiálmi vyššiu tepelnú účinnosť na 1 m2, sú trvanlivé, ekologické a ľahko sa spracovávajú.

MD05521
DSC 0018
Kooltherm K5 Full Panel

Izolácia, ktorá ušetrí miesto

Dosky Kooltherm K5 sú určené na tepelnú izoláciu obvodových stien budov vo forme vonkajšieho kontaktného zatepľovacieho systému. Vzhľadom na to, že tepelná izolácia Kingspan Kooltherm K5 má výrazne nižší súčiniteľ tepelnej vodivosti než bežné tepelnoizolačné materiály, je možné použiť vo vonkajšom zatepľovacom systéme tenší tepelný izolant. S ohľadom na túto vlastnosť je výhodné použiť materiál predovšetkým na tepelnú izoláciu obvodových stien budov, kde sa kladie dôraz na nízku spotrebu tepla na vykurovanie (najme pri nízkoenergetických a pasívnych domoch).

Všeobecne povedané, použitie materiálu Kingspan Kooltherm K5 v novostavbách umožňuje lepšie využitie zastavanej plochy (tenšie obvodové steny, väčšia úžitková plocha v interiéri). Pri použití tepelného izolantu Kingspan Kooltherm K5 možno použiť kratšie kotvové prvky a užší parapet než pri použití izolácie z EPS alebo z minerálnych vlákien. Vďaka tenkosti a zachovaniu požadovaných tepelnoizolačných parametrov je Kingspan Kooltherm v porovnaní so všetkými dostupnými izolačnými materiálmi najvhodnejší na konštrukcie verejných aj súkromných budov. Jeho použitím sa výrazne zlepšia vlastnosti budovy bez nárastu hrúbky steny a bez vedľajšieho efektu tzv. zapustených okien.

Nová doba I – slávny funkcionalistický obytný súbor v Bratislave je vďaka izolácii Kooltherm K5 pripravený chrániť tepelnú pohodu i peňaženky svojich obyvateľov ešte ďalších 100 rokov.

Nová doba I – slávny funkcionalistický obytný súbor v Bratislave je vďaka izolácii Kooltherm K5 pripravený chrániť tepelnú pohodu i peňaženky svojich obyvateľov ešte ďalších 100 rokov.

Kedy je vhodná ultratenká izolácia?

Tenkosť oceníte aj v prípade obvodových stien, kde malý presah strechy umožňuje použiť tepelný izolant len v obmedzenej hrúbke, prípadne kde by dodatočné zateplenie z minerálnej vlny alebo EPS výrazne rozšírilo ostenie okien a tým znížilo úroveň denného osvetlenia v interiéri. Využitie izolačných panelov Kooltherm K5 je rovnako výhodné aj v prípade ostení a nadpraží okien, keďže šírka okien tiež obmedzuje hrúbku použitého tepelného izolantu, prípadne na stene medzi interiérom a balkónom alebo lodžiou, kde by použitie tepelného izolantu z EPS alebo minerálnych vlákien výrazne zmenšilo úžitkový priestor balkóna alebo lodžie.

O materiáli

Vonkajšia fasádna doska Kingspa Kooltherm® K5 je tepelnoizolačná doska z tuhej peny. Jadro dosiek tvorí tuhá rezolová pena s uzavretou bunkovou štruktúrou. Dosky sú na oboch stranách povrchovo upravené sklenenou tkaninou, ktorá je s jadrom dosky spojená počas výrobného procesu. Materiál neobsahuje chlórfluórované uhľovodíky (CFC) ani hydrochlórfluórované uhľovodíky (HCFC).

Technické údaje
Trieda reakcie na oheň
(ČSN EN 13501-1): B-s1, d0 (v aplikácii)
Objemová hmotnosť cca: 35 kg/m3
Pevnosť v tlaku pri 10 % deformácii
(ČSN EN 826): ≥ 100 kPa
Rozmerová stabilita 48 hod.,
70 °C a 90 % RV (dĺžka a šírka): ≤ 1,5 %
Rozmerová stabilita 48 hod.,
–20 °C/+70 °C (dĺžka a šírka): ≤ 1,5 %
Difúzny odpor (μ): 35
Uzavreté bunky: min. 90 %

Kingspan Kooltherm K5 – izolačná doska s výnimočnou hodnotou λ = 0,020 W/m . K

Kingspan Kooltherm K5 – izolačná doska s výnimočnou hodnotou λ = 0,020 W/m . K

Viac info na www.kingspaninsulation.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Kingspan a.s.