asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Biznis

Ďalšie články zo sekcie Biznis

Národný futbalový štadión

21.09.2016
Nekonečný príbeh o Národnom futbalovom štadióne priniesol scenár, ktorý si želali všetci futbaloví priaznivci. Nový stánok bude na mieste pôvodného štadióna ŠK Slovana Bratislava.

Martin Porada: Viac ako 40 % bytov si kupujúci vyberú cez mobil

16.08.2016
Množstvo developerských projektov sa dnes predáva z papiera. O tom, ako správne  komunikovať s budúcimi zákazníkmi, keď na mieste stavby ešte rastie burina, hovorí Martin Porada, riaditeľ agentúry 2CREATE. Pri predaji pomáha dokonca špeciálny softvér.

Trend konferencia Reality a development: Máme rok hojnosti, čo príde potom?

11.08.2016
Rozbehnuté stavebníctvo, vysoký dopyt po nových bytoch, hypotéky s rekordne nízkymi úrokmi... Napriek tomu, že manažéri v developerskom biznise si môžu mädliť ruky, konferencia Reality a development, ktorú každý rok usporadúva týždenník Trend v spolupráci s časopisom ASB, si tento raz položila ...

TOP lokality Bratislavy

10.08.2016
Lokalita zohráva stále dôležitejšiu úlohu pri rozhodovaní o investíciách do nehnuteľností. Všeobecne platí, že medzi najpreferovanejšie lokality patria historické centrá, ako aj hlavné dopravné uzly najmä veľkých miest. Práve v týchto lokalitách má Bratislava veľký potenciál pre rozvoj a novú ...

Povinnosti voči Sociálnej a zdravotnej povinnosti pri práci v zahraničí

21.07.2016
Pre mnohých živnostníkov je slovenský trh príliš malý, respektíve nedokážu zarobiť toľko, koľko by si predstavovali. Preto sa obzerajú aj po možnostiach ponúknuť svoje služby v zahraničí.

Rýchla cesta pre zviditeľnenie vášho projektu

01.07.2016
Pomôžte si zviditeľniť vlastné projekty, firmu či biznis, efektívne a v podstate lacno.

Polyfunkčný projekt Trnky Ružinov

16.06.2016
Budúci mesiac by sa mala začať výstavba obytno-administratívneho projektu Trnky Ružinov, ktorý prinesie byty, ale aj kancelárske a obchodné priestory.

Obytný súbor Jarabinky

15.06.2016
Projekt Jarabinky prináša širokú škálu svetlých bytov od najmenších jednoizbových cez ekonomické dvojizbové, priestranné trojizbové a štvorizbové byty až po veľkorysé rezidencie typu penthouse na najvrchnejších podlažiach vybraných častí objektu.

Radíme živnostníkom: Paušálne alebo skutočné výdavky?

14.06.2016
Každý živnostník sa snaží odviesť štátu čo najmenej peňazí na daniach a odvodoch. Mnohí sa preto snažia maximálne nafúknuť svoje výdavky tak, aby ich zisk bol nízky a nemuseli platiť žiadne dane.

Bytový súbor Dúbravy

14.06.2016
Na konci bratislavskej Dúbravky, na križovatke ulíc Pri Hrubej lúke a Agátová, začala developerská spoločnosť Corwin Capital s výstavbou prvej etapy projektu Dúbravy.

Záujemcom o hypotéky priniesol nový zákon silnejšiu pozíciu

03.06.2016
Hypotekárny záujem na slovenskom finančnom trhu pretrváva predovšetkým v dôsledku nízkych úrokových sadzieb, ktoré v minulom roku začínali pod hranicou 2 %.

Polyfunkčný dom na Vinohradoch v Prahe

16.05.2016
HB Reavis pripravuje novostavbu polyfunkčnej budovy, ktorá nahradí doterajšie objekty bývalého Centrálneho dispečingu tranzitného plynovodu a jeho sprievodných kancelárských budov zo 70. rokov minulého storočia. 

Praha: Rezidencia Royal Triangel

15.05.2016
Rezidencia Royal Triangle ponúkne apartmány v dispozičných riešeniach od 2 + kk až po 4 + kk. Materiálové riešenie obsahuje napríklad trojvrstvové drevené podlahy v obytných miestnostiach, tropické drevo na terasách a lodžiách alebo veľkoformátové obklady. 

Košice: Rezidencia pri radnici

14.05.2016
Projekt Rezidencia pri radnici sa nachádza na Strojárenskej ulici v tesnej blízkosti Námestia Maratónu mieru a budovy radnice Starého Mesta. Ide o komplex troch vzájomne prepojených bytových domov v tvare písmena U, ktoré vytvárajú polouzavreté átrium plné zelene.

Obnova Hradu Krásna Hôrka

13.05.2016
Podpisom zmluvy z polovice marca tohto roku medzi Slovenským národným múzeom (SNM) a víťazom výberového konania Ministerstva kultúry SR na projekt komplexnej revitalizácie národnej kultúrnej pamiatky Hradu Krásna Hôrka Ing. arch. Petrom Kucharovičom sa začala posledná etapa obnovy. 

Centrop

12.05.2016
Projekt CENTROP v tzv. severozápadnom rozvojovom póle Bratislavy predstavuje potenciál budúceho rozvoja hlavného mesta SR. Investor je pripravený realizovať úvodnú etapu projektu na území s rozlohou 70 ha so zameraním na priemyselné využitie. 

Sedem tipov ako skvalitniť sektor bývania na Slovensku

09.05.2016
Segment bývania prežil dobré aj zlé roky. Podpora zo strany štátu niekedy stagnovala, inokedy prežívala rozmach. Sme na začiatku nového volebného obdobia. Vládna garnitúra si stanovila v programovom vyhlásení aj zásadné ciele v bytovej politike. Prvá stavebná sporiteľňa ako banka špecializovaná ...

Medzinárodná konferencia GREET Vienna

09.05.2016
Ide o poprednú rakúsku medzinárodnú B2B platformu pre komerčné nehnuteľnosti a investície s osobitným zameraním na strednú, východnú a juhovýchodnú Európu (CEE a SEE). Miestom konania je historický palác Dolného Rakúska v centre Viedne.

Rastieme, čo bude ďalej?

06.05.2016
TREND konferencia Reality a development je každoročným podujatím, kde sa stretávajú špičky realitného, developerského, stavebného i bankového biznisu, architekti a zástupcovia samosprávy – starostovia či primátori.

Rezidenčný segment ide naplno, kancelárie chystajú štvrť milióna štvorcových metrov

14.04.2016
Hoci slovenské stavebníctvo ťahajú dopredu najmä dopravné stavby, v roku 2015 bol v znamení výrazného oživenia developerských aktivít, a to naprieč všetkými segmentmi realitného trhu. Prognózy a ohlásené investície naznačujú, že tento trend bude pokračovať aj v roku ...

Ďalšie z JAGA GROUP