toferer volkwagen 2224
Galéria(7)

Vzorová autopredajňa

Partneri sekcie:

Predajca Toferer VW v rakúskom Eferdingu je prvým dílerom osobných automobilov v novej podnikovej predajni spoločnosti VW, ktorý disponuje tieniacimi clonami na zasklené fasády. Budova je charakteristická veľkoplošnou zasklenou stĺpikovo-priečnikovou fasádou hladkej antracitovej farby Renson Fixscreens.

toferer volkwagen 2178
toferer volkwagen 2183
toferer volkwagen 2186
toferer volkwagen 2208
toferer volkwagen 2210
toferer volkwagen 2224

Predstavuje pilotný projekt budúceho vzhľadu predajní osobných automobilov VW, ktorý zahŕňa typizované riešenie ochrany pred slnkom. „S rastúcimi požiadavkami na energetickú náročnosť budovy hrá dôležitú úlohu aktívne tienenie okenných plôch. Keď oknami neprechádzajú slnečné lúče, menia sa na tmavú plochu. Tmavé clony preto ponúkajú iba minimálnu odchýlku od primárneho dizajnu počítajúceho s týmto svetelným fenoménom. Bez rušivých spätných odrazov svetla vyzerajú nadčasovo, a preto sú našou súčasnou voľbou,“ vyjadrila sa spoločnosť Porsche Immobilien.

toferer volkwagen 2178
Zdroj: RENSON

Na architektonických riešeniach podnikových predajní, konkrétne aj na detailoch tienenia fasády, dlhodobo spolupracuje s Gerhardom Schimplom z ateliéru GS-Plan z mesta St. Johann am Walde. Požiadavku riešenia problému tienenia spoločnosť Porsche Holding naňho smerovala už pred niekoľkými rokmi.

toferer volkwagen 2183
Zdroj: RENSON

V tom čase sa uvažovalo o použití benátskeho typu žalúzií. Rýchlo sa však dospelo k záveru, že žalúzie nie sú z hľadiska dizajnu vhodné. Nároky spĺňali len veľkoplošné tieniace systémy. Bol vyvinutý špeciálny typ clony so špeciálnym profilom pre 60 mm širokú stĺpikovo-priečnikovú fasádu. Tieniace clony dokážu zatieniť do 22 m2 plochy a odolajú extrémnej rýchlosti vetra (130 km/h).

www.renson.eu/sk-sk

ZDROJ: RENSON