komín Schiedel
Galéria(5)

Rozpis systémov Schiedel a ich využitie

Keramické, kovové a kombinované komínové systémy.

Schiedel ABSOLUT
Schiedel KombiGas
Schiedel Permeter
UNI Advanced

Schiedel ABSOLUT

SCHIEDEL ABSOLUT JE URČENÝ PRE A0 DOMY PRE DOMY S POŽADOVANOU TESNOSŤOU

Dvojvrstvový komínový systém Schiedel ABSOLUT s integrovanou izoláciou pomocou keramických vložiek s „absolútnou“ tesnosťou (systém spoja vložiek hrdlom) je určený pre všetky typy palív a spotrebičov. Nemá zadné odvetranie (mriežku v päte komína).

  • tenkostenná izostatická vložka – dokonale tesná a odolná pri vyhorení sadzí
  • jediný s integrovanou nenasiakavou izoláciou priamo v tvárnici
  • jednoznačne určený na kondenzačnú techniku bez dodatočného vložkovania
  • bezproblémový prechod na iný typ paliva
  • bezproblémová spolupráca komína s rekuperáciou
absolute 2
Schiedel ABSOLUT | Zdroj: Schiedel Slovensko

Schiedel UNI Advanced

ŠTANDARDNÉ RIEŠENIE V PODOBE SCHIEDEL UNI ADVANCED JE URČENÉ PRE ZODPOVEDNÉHO STAVITEĽA

Komínový systém s tenkostennou izostatickou keramickou vložkou s hrdlovým spojom. Ideálny pre zabezpečenie nezávislosti, bezpečnosti a tepelnej pohody. Tenkostenná izostatická vložka v systéme UNI Advanced je zárukou bezpečnosti a odolnosti proti teplotným šokom, ako je napríklad vyhorenie sadzí.

UNI Advanced
Schiedel UNI Advanced | Zdroj: Schiedel Slovensko

Schiedel KombiGas

KOMBIGAS – VŠETKO V JEDNOM KOMÍNE

Komínový systém Schiedel KOMBIGAS spája všetko potrebné do jedného komína. V komíne sa nachádza tenkostenná izostatická keramická vložka s hrdlovým spojom a so šachtou pre oceľovú vložku z nehrdzavejúcej ocele (Schiedel GASFIX) alebo plastovú rúru, ktorá slúži na odvod spalín a zároveň spoľahlivo privádza vzduch do kotla. Ďalšia šachta je využiteľná pre vedenia bežných inštalácií, napríklad od solárnych panelov.

kombigas celok15 SK solar rez gasfix WEB
Schiedel KombiGas | Zdroj: Schiedel Slovensko

Schiedel ICS 25 a ICS 50

KOVOVÝ KOMÍNOVÝ SYSTÉM SCHIEDEL ICS Z LESKLEJ NEHRDZAVEJÚCEJ OCELE

Schiedel ICS je dvojplášťový komínový systém z nehrdzavejúcej ocele s priebežnou tepelnou izoláciou skladaný z jednotlivých komponentov. Určený na odvod spalín od spotrebičov na tuhé, kvapalné a plynné palivá. Pre kvapalné a plynné palivá je použiteľný ako v podtlakovej, tak aj v pretlakovej prevádzke.

Schiedel PERMETER

DVOJPLÁŠŤOVÝ (TROJVRSTVOVÝ) KOMÍNOVÝ SYSTÉM V ATRAKTÍVNYCH FARBÁCH

Schiedel PERMETER – dvojplášťový systémový komín pre pece, krby a kotly na tuhé palivá. Charakteristickým rysom systému je vonkajší obal, vyrobený v jednej z troch farieb: čierna, šedá alebo biela. Systém PERMETER je ľahký, odolný proti vlhkosti, kyselinám a vysokým teplotám

permeter 3x
Schiedel PERMETER | Zdroj: Schiedel Slovensko

Schiedel PERMETER Smooth Air

VIACVRSTVOVÝ KOMÍNOVÝ SYSTÉM S PRÍVODOM VZDUCHU KU KACHLIAM

Schiedel PERMETER Smooth Air – komín s odovodom spalín a prívodom vzduchu z nehrdzavejúcej ocele a galvanicky upravenej ocele s práškovou farebnou úpravou – čierna farba.

SCHIEDEL VERMIS A VPC PRECHOD

Schiedel VermiS a VPC prechod sú produkty, ktoré ponúkajú tesné a bezpečné riešenie prechodov komínových telies stavebnými konštrukciami zateplených stropov a striech. Súčasťou týchto konštrukcií sú aj materiály zabezpečujúce tesnosť stavby (paronepriepustná a paropriepustná fólia). Tieto horľavé materiály však v žiadnom prípade nemôžu byť priamo napojené ku komínovému plášťu kovových komínov na tuhé palivo.

Okolo komínového telesa by tak vznikala nežiadúca medzera – netesnosť, ktorou by mohla vlhkosť unikať z interiéru a vstupovať do tepelnej izolácie. Pre vyriešenie tohto stavebného detailu (napojenie parozábran pre zabezpečenie tesnosti stavby) slúžia Schiedel VermiS a Schiedel VPC prechody.

www.schiedel.sk

Zdroj: PR článok Schiedel Slovensko s.r.o.