Sky View Park.
Galéria(7)

Projekty z hliníka

Partneri sekcie:

New York je neustále sa rozvíjajúce mesto, v ktorom sa realizuje mnoho nových investícií. Na mieste starých budov vyrastajú nové objekty, na ktorých sa použili hliníkové systémy značky ALUPROF.

K najvýraznejším patrí realizácia luxusného komplexu troch apartmánových budov Sky View Park. Každá z nich má 17 poschodí. Systém výplňovej prvkovej steny MB-SE80 SG WW, z ktorého je postavená väčšina zasklených plôch budovy, z vonkajšej strany zvýrazňuje efekt uceleného skleneného pásu rozprestretého medzi stropmi objektu a rozdeleného zvislými medzerami so šírkou 22 mm.

Hore FOTO dock 72 navy yard usa
Hotel LIC Marriott.
Systém výplňovej prvkovej steny MBSE80.
Systém výplňovej prvkovej steny MB SE80 SG WW.
Sky View Park.
greenwich usa

Jeho nosné profily majú šírku 80 mm a sklo je k nim prilepené konštrukčným silikónom pomocou technológie SSG. Konštrukcia umožňuje použitie uholníkových spojov, takže medzi otváravými prvkami nájdeme vyklápacie okná, ako aj dvere so systémom MB-70HI Casement. Charakteristickou vlastnosťou konštrukcie je vysoká miera zvukovej izolácie.

Systém výplňovej prvkovej steny MBSE80.
Systém výplňovej prvkovej steny MBSE80. |

Druhou konštrukciou vyvinutou pre Sky View Park je stena MB-SE80 SG CW. Je to prvková fasáda, vďaka ktorej nebolo potrebné okolo budovy inštalovať lešenie. Z vonkajšej strany vytvára efekt homogénnej sklenenej tabule rozdelenej zvislými škárami so šírkou 22 mm a vodorovnými škárami so šírkou 30 mm.

Systém výplňovej prvkovej steny MB SE80 SG WW.
Systém výplňovej prvkovej steny MB SE80 SG WW. |

Myšlienka nezávisle spojených segmentov fasády prispieva k vzniku zvislých a vodorovných dilatačných spojov, ktoré zaisťujú správnu dilatáciu pri práci konštrukcie. Fasádne systémy firmy ALUPROF boli v New Yorku použité aj na hoteloch LIC Marriott, Brooklyn Navy Yard a na budove 325 Lexington Avenue.

www.aluprof.eu/cz

ZDROJ, FOTO: ALUPROF