Nové okno pre nízkoenergetické domy
Galéria(1)

Nové okno pre nízkoenergetické domy

Partneri sekcie:

KALYPSO prichádza na slovenský trh so zimnou novinkou - Aktivoknom 2011. V prípade tohto produktu prišlo ku generačnej inovácii vo forme výmeny profilového systému z 5 komorového 70mm systému na výkonný 6 komorový 90mm systém. Dva centimetre stavebnej hĺbky navyše zaručia konečným užívateľom žiadanú úsporu energie a posúvajú okno do energetickej triedy A.

Nadštandardná 90 mm stavebná hĺbka KALYPSO Aktivokna 2011 umožňuje zasklievanie trojsklami – a to až do hrúbky 48 mm. Keďže rám má pohľadovú šírku až 84 mm (kombinácia rám+krídlo má však obvyklých 118 mm), je možné realizovať energeticky výhodné prekrytie rámu izolantom v šírke až 6 cm. Navyše vďaka stavebnej hĺbke 90 mm a konštrukcii podkladných profilov je okno jednoducho predsaditeľné pred rovinu steny až o 2 cm tak, že to neovplyvňuje obvyklý spôsob montáže a kotvenia okien, čiže ani cenu montáže. Jednoduchým uplatnením oboch spomenutých výhod Aktivokno 2011 od KALYPSA získava excelentne nízke lineárne tepelné straty v detaile osadenia rámu okien. 

Tieto výborné parametre a tepelno-technické vlastnosti dávajú produktu priestor na uplatnenie predovšetkým pri nízkoenergetických až pasívnych rodinných domoch či iných stavbách, čo potvrdzuje aj energetický štítok kategórie A.

Rozhodujúce dva centimetre stavebnej hĺbky posúvajú Aktivokno 2011 k produktom, ktoré ponúkajú vysokú energetickú efektivitu za cenu prijateľnú pre bežného zákazníka a aj napriek zmene v parametroch sa toto okno stále vyznačuje najvýhodnejším pomerom cena/výkon z celej ponuky KALYPSO okien na báze plastových systémov, čím je cenovo dostupný širokej skupine záujemcov.

Charakteristické znaky KALYPSO Aktivokno 2011:

 • 90 mm stavebná hĺbka systému (6 komôr)
 • 84 mm stavebná hĺbka krídel umožňujúca zasklievanie až do hrúbok 48 mm
 • obľúbený dizajn s tradičnými hranatými nepredsadenými tvarmi profilov
 • teplé dištančné rámiky v izolačných sklách
 • vonkajšie, stredové a vnútorné dorazové tesnenie (3 štádiá tesnenia)
 • 3 bezpečnostné protikusy v základnom vyhotovení kovania (spodný, bočný a vrchný na strane kľučky)
 • viacpolohové vetranie v základnom vyhotovení otváravo – sklopného kovania (už od šírky falcu kovania 270 mm, teda prakticky bez obmedzenia)
 • poistka proti chybnej manipulácii v základnom vyhotovení kovania otváravo -sklopného okna
 • zdvíhač krídla v základnom vyhotovení kovania
 • zachytávač krídla, tzv. šnaper na krídle balkónových dverí v základnom vyhotovení kovania
 • bezpečnostná, ergonomická kľučka s aretáciou polôh v základnom vybavení
 • v základnom vyhotovení okna koextrudované EPDM tesnenie na parapetnom podkladnom profile pre dokonalú tesnosť styku s rámom (alternatívne tesnenie z trvalo elastickej pásky medzi rámom a podkladným profilom ostatných typov)
 • ponuka farebných vyhotovení: biela, jedno- alebo obojstranný dekor v imitáciách drevín alebo hliníka

Pri samotnej realizácii firma KALYPSO odporúča trojrovinovú montáž (3+)  podľa STN 733134 s použitím tesniacich izolačných fólií. Tie sa lepia nielen z interiéru, ale aj z exteriéru, čím chránia škáry pred prienikom vodných pár zvnútra a zároveň poskytujú ochranu pred vonkajšími vplyvmi, ako sú dážď či UV žiarenie. Vďaka tomuto spôsobu montáže sa takmer úplne eliminujú časté nepríjemné javy ako vlhnutie stien okolo okien a vznik plesní. Váš dom tak bude dokonale izolovaný, či už proti vlhkosti, tepelne alebo zvukovo.
–>–>
KALYPSO realizuje predaj a montáž nielen plastových a hliníkových okien, ale aj vchodových dverí, zimných záhrad a doplnkov. Celý rad výrobkov firmy KALYPSO je zostavený tak, aby spolu so zlepšením parametrov a komfortu boli aj cenovo dostupné širokej skupine záujemcov. Možnosť pravidelnej údržby, predĺženia záručnej lehoty a servis aj cez víkendy a sviatky zabezpečia funkčnosť a nadštandardnú životnosť našich produktov.

KALYPSO, spol. s r.o.
Pečnianska ulica 1/A
851 01 Bratislava

tel.: +421 2 16 123
www.matporiadneokno.sk