Lokálne kolo súťaže 6×6 pre architektov a dizajnérov zo Slovenska a Českej republiky má svojho víťaza

Zdroj: Geberit Slovensko

Dizajnová súťaž 6x6 od spoločnosti Geberit je dôkazom, že aj bežná kúpeľňa v mestskom byte môže byť štýlová a praktická zároveň. V lokálnom česko-slovenskom kole súťaže bolo úlohou architektov a dizajnérov vytvoriť estetický, funkčný a predovšetkým realizovateľný návrh kúpeľne s rozlohou 6 m2.

Ide totiž o štandardnú veľkosť bytových kúpeľní, ktorá bola zvolená s jasným cieľom – ponúknuť inšpiráciu na zariadenie kúpeľne bežným zákazníkom za pomoci výrobkov značky Geberit.

Pre spoločnosť Geberit je spolupráca so šikovnými architektmi a dizajnérmi mimoriadne dôležitá, pretože zohráva kľúčovú úlohu pri transformácii požiadaviek klientov do realizovateľných návrhov. Všetky práce jednotlivých architektov boli vďaka súťaži predstavené širokému publiku, ktoré malo možnosť hlasovať za svojho favorita.

10 návrhov s najvyšším počtom hlasov postúpilo pred odbornú porotu a tá vybrala hlavného víťaza do medzinárodného kola. V ňom medzi sebou súťaží 6 najlepších návrhov zo šiestich rôznych krajín.

Víťazný návrh UP TO THE MOON

Víťazkou lokálneho kola dizajnovej súťaže 6×6 sa stala ING. ARCH. IVETA LAJDOVÁ so svojím návrhom UP TO THE MOON. Ústredným motívom návrhu je symbol mesiaca, pričom mäkké oblé tvary v kontraste s industriálnou časťou predstavujú rozdiel medzi dňom a nocou.

Z celého priestoru dýcha HYGGE atmosféra. Ide o dokonalé spojenie lásky k detailom, kvalite a čistým líniám. Dizajn bol navrhnutý pre mladý, ambiciózny a náročný pár, ktorý ocení monumentalitu priestoru a relax v komfortnej vani.

Na druhom mieste sa umiestnila ING. ARCH. LENKA PLOČICOVÁ a jej návrh LA FAMME.
Slobodná, kreatívna, nespútaná. LA FEMME- kúpeľňa pre výnimočnú ženu, kde môže snívať, ponoriť sa do svojho vnútra, načerpať energiu.

Na treťom mieste je návrh MARSALA SPIRIT od ING. ARCH. JANA JANŮ. Moderný dizajn v kombinácii s romantickou farbou Marsala je ako stvorený pre mladú, ambicióznu ženu, ktorá sa nebojí svojej zraniteľnosti.

Za ktorý dizajn by ste hlasovali vy? Pozrite si galériu všetkých súťažných návrhov a vyberte si vášho favorita.

Zdroj: PR článok Geberit Slovensko s.r.o.