Galéria(8)

Inšpiratívna Kaštanová: perforovaná fasáda Ruukki i dizajnový lifting

Centrum bývania a dizajnu v Brne zadalo spoločnosti Ruukki nezvyčajnú výzvu – rýchlo a kvalitne opláštiť administratívnu budovu a showroomy tak, aby vyzerali luxusne. A keď sa o pár rokov riešila fasáda nového architektonického diela v areáli, opäť padla voľba na Ruukki.

Lifting budovy rýchlo a dizajnovo

Dostali sme trochu netradičné zadanie – čo najrýchlejšie opláštiť budovu a showroomy tak, aby pôsobili luxusne a boli aj kvalitné. Spoločnosť Ruukki má desiatky rokov skúseností a severské nároky na kvalitu.

Fasádne systémy dodáva s klampiarskymi prvkami a kotviacim materiálom, takže ich inštalácia je rýchla a jednoduchá. Hlavná budova centra Kaštanová je z jednej časti opláštená striebornými sendvičovými panelmi. Fasády showroomov tvoria kazety Liberta Elegant 500 kotvené na sendvičové panely v skladbe Ruukki Forma. Tie majú povrchovú úpravu HIARC v zlatej metalickej farbe.

Zdroj: Ruukki Slovakia

Výsledný dojem fasády je naozaj elegantný a nadčasový. „Opláštenie Centra Kaštanová splnilo všetky naše očakávania, čo sa týka vzhľadu. Jeho elegancia v okolí vyniká. Zákazníci pri prvej návšteve poznamenajú, že vzhľad budovy na nich urobil dojem,“ hovorí vlastník centra Kaštanová Radek Černý.

Moderná, jemná a dynamická

Keď vznikli nároky na rozšírenie kapacity centra o novú budovu, pustili sme sa do ďalšieho projektu. Na veľmi vyťaženom a zastavanom priestore vznikla stavba, ktorá vyniká, reprezentuje, a pritom zjemňuje kompozíciu celej zástavby. Architekti z ateliéru nolimits navrhli zaoblený pôdorys, veľkoryso presklené prízemie a druhé podlažie v jemnom perforovanom fasádnom plášti od Ruukki.

Zdroj: Ruukki Slovakia

Kompletný stenový systém sme vyrábali na mieru. Prízemie tvoria jednoduché a elegantné panely, atraktívna a netradičná fasáda v druhom podlaží však priťahuje pohľady. Aj keď ide o administratívnu halu s showroomom, pomocou Ruukki Design profilov bol potlačený halový výraz stavby. Zároveň je tu cítiť odkaz na hlavnú budovu Centra Kaštanová prostredníctvom zlatého obkladu na predsadenej časti stavby. „Mierne vykonzolovaná loď druhého podlažia nad preskleným nárožím budí dojem, ako keby sa budova vznášala,“ hovorí architektka Tereza Ježková, jedna z autorov diela.

Zdroj: Ruukki Slovakia

Vždy presne na mieru

Podieľať sa na výstavbe budov Centra Kaštanová bola skvelá skúsenosť. V oboch prípadoch sme vytvárali riešenie priamo na mieru, vďaka čomu majú budovy oslnivý vzhľad a perfektnú funkčnosť. A práve tam pramení naša pridaná hodnota – dokážeme optimalizovať skelety a plášte tak, aby došlo nielen k dizajnovej, ale aj funkčnej súhre. Budovy sú tak nízkoenergetické po celý čas životnosti.

Zdroj: ©Foto: MgA. Petr Šmídek
Zdroj: Ruukki Slovakia

Spolupráca s profesionálmi

Spoločnosť Ruukki je od roku 2015 zakladajúcim partnerom projektu Centra bývania a dizajnu Kaštanová v Brne a má tam aj trvalú expozíciu pre svojich zákazníkov. Ak budete v okolí Brna, navštívte Kaštanovú a pozrite sa zblízka na výsledok našej práce. Stavte sa za nami aj v showroome. Kontaktovať nás môžete aj telefonicky alebo e-mailom, pôsobíme v rámci celej Slovenskej a Českej republiky.

Zdroj: Ruukki Slovakia
Kaštanová 7
Kaštanová 6
Kaštanová 3

Zdroj: PR článok Ruukki Slovakia, s.r.o.