AAABYTY.SK v prvej päťke slovenských realitných kancelárií: spoločnosť plánuje vstup do developerských projektov

Spoločnosť AAABYTY.SK sa vďaka úspešnému štartu už po pol roku svojho pôsobenia na našom trhu zaradila medzi päticu najsilnejších realitných kancelárií, a to v objeme sprostredkovaných nehnuteľností aj v počte pobočiek. Po odkúpení jednej z najväčších sietí BÝVATE.SK plánuje spoločnosť rozšíriť svoje aktivity aj do oblasti developmentu so zameraním sa na výstavbu bytových komplexov vo viacerých regiónoch Slovenska.

Realitná spoločnosť AAABYTY.SK funguje na princípe „obchodného domu s bytmi“, ktorý umožňuje klientom okamžite byt či rodinný dom predať a získať tak hotovosť, prípadne kúpiť ďalšiu nehnuteľnosť s dohodnutím individuálnych podmienok. Ide o unikátny model, ktorý spoločnosť poskytuje ako jediná na Slovensku. AAABYTY.SK, rovnako ako jej česká materská spoločnosť, disponuje realitným fondom, ktorý umožňuje odkúpenie nehnuteľností s prakticky okamžitým prevodom peňazí a predstavuje tiež formu investovania.

Za nárastom AAABYTY.SK stojí nedávne odkúpenie jednej z najväčších sietí realitných kancelárií v Slovenskej republike BÝVATE.SK českou materskou firmou AAABYTY.CZ, čím spoločnosť získala popri Bratislave nové pobočky v Prešove, Žiline, Trenčíne a Prievidzi. V budúcnosti plánuje spoločnosť otvoriť svoje ďalšie pobočky v Košiciach, Nitre, Banskej Bystrici a Martine.

„Došlo k spojeniu dvoch silných firiem a v oblasti realít sa stávame serióznym a bezpečným partnerom už aj pre slovenských klientov. Naši klienti môžu využívať všetky výhody, ktoré ponúkame v Českej republike, či už ide o okamžité odkúpenie bytov alebo vyplatenie 100 tisíc korún v hotovosti pri podpise exkluzívnej zmluvy. V ktorejkoľvek z našich slovenských pobočiek klientovi sprostredkujeme nákup, predaj alebo prenájom nehnuteľností nielen na území Slovenska ale aj v Českej republike. Vybavovanie potrebných náležitostí prebieha na jednom mieste, čím maximálne šetríme čas klientov,“ hovorí predseda predstavenstva AAABYTY.SK a riaditeľ materskej firmy AAABYTY.CZ Petr Illetško.

Spoločnosť počas prvého pol roka svojho pôsobenia na Slovensku sprostredkovala predaj nehnuteľností v celkovej hodnote 355 miliónov Sk. Takýto rast umožňuje rozsiahlejšie investície, čo viedlo vedenie firmy k rozhodnutiu rozšíriť svoje portfólio o aktivity v oblasti developmentu. „Máme záujem o priame financovanie developerských projektov, konkrétne rezidenčných komplexov. S ohľadom na naše dlhodobé pôsobenie v oblasti realít máme na to finančné zázemie aj know-how. S výstavbou nových bytov v Bratislavskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji začneme v priebehu roka 2008,“ ozrejmuje plány spoločnosti P. Illetško.