ing. juraj krc do nasich projektov vkladame maximalne usilie
Galéria(18)

Ing. Juraj Krč: Do našich projektov vkladáme maximálne úsilie

Partneri sekcie:

Interiérovým dizajnérom chce byť každý aspoň chvíľu. Je to jedno z najpopulárnejších povolaní. Niektorým sa to splní, keď sa vcítia do tejto roly pri zariaďovaní svojho domu alebo bytu. Nie vždy je jednoduché nájsť tú správnu mieru, keď je interiér funkčný aj pekný. Veľakrát sme svedkami preplnených, nasilu štylizovaných interiérov, ktoré nám uberajú životný priestor aj energiu. Nebudeme však už hovoriť o negatívnych veciach. Ukážeme si tie pozitívne príklady!

1bambusps big image
ing juraj krc do nasich projektov vkladame maximalne usilie 6500 big image
5 ps big image
final1 big image
herda13ps big image
hilfiger7 big image
livingroom2 big image
morghan1 big image
Je módne hovoriť o dizajne. V každom odvetví má inú podobu. Čo v skutočnosti dizajn je a čo to znamená, si každý vysvetľuje trochu po svojom. Čo je pre vás dizajnový interiér? 
Interiér, ktorý má charizmu. Pri vstupe do priestoru sa nemusíte nič pýtať. Interiér sa prezentuje sám. Nachádzajú sa v ňom prvky a časti spojené do jedného fungujúceho celku, z hľadiska praktického aj estetického, a jediné, čo vám napadne, je, kto ho navrhoval?

Váš ateliér tvorí niekoľko mladých ľudí. Napriek tomu ste vyhľadávaní a máte dosť zákaziek, čo nie je v súčasnosti vôbec ľahké. Čo je teda tým najväčším lákadlom pre investorov?

Vyrástli sme z rodinnej firmy, ktorá vždy dbala na maximálnu spokojnosť zákazníkov. Servis a komplexnosť služieb je teda asi najlepšia odpoveď na vašu otázku. Snažíme sa poskytovať zákazníkovi kompletné služby od návrhu až po samotnú realizáciu. V mnohých prípadoch som zažil, že dodávatelia sa snažili zbaviť zodpovednosti, čo u nás neplatí, a preto 90 % našich projektov realizujeme a stojíme pri investorovi až do konca projektu.

Každý jeden interiér je teda úplný originál, čo sa návrhu týka, opakujú sa len použité materiály. Alebo sú prvky, solitéry, ktoré radi vnášate do návrhov a opakujete ich viackrát – takpovediac, vaša dizajnérska interiérová „topka“?

Asi najpoužívanejším prvkom je jednoduchosť. Snažíme sa dosiahnuť vyváženosť medzi estetikou a funkčnosťou. Nechceme veci komplikovať, práve naopak. 


Byt v historickom centre si ponechal niektoré pôvodné prvky. Celý interiér je zladený v bielej, sivej a bordovej. Farby dopĺňa svetlá drevená podlaha.


Kombinácia bielej, sivej a svetlého dreva je zachovaná aj v kuchyni.

Ako vznikol nápad, že v interiéri použijete tenisové loptičky? Nie vždy sú totiž návrhári až takí odvážni a držia sa skôr zabehnutých návrhov. Ako prijal investor tento návrh? Musí byť naozaj veľmi hravý.
Súkromný športový areál potreboval na svoju prevádzku infocentrum, kde by si záujemcovia mohli spraviť rezerváciu a požičať športové náradie. Rozhodli sme sa preto vytvoriť niečo pútavé a zároveň úžitkové. Celá myšlienka vychádzala z tenisovej loptičky, ktorú má spoločnosť Morghan aj v logu. Rozhodli sme sa tomuto prvku podriadiť farby aj tvary.

Vytvorili sme sadrokartónovú stenu s výrezmi v tvare športových pomôcok a zladili farby v motíve tenisovej loptičky. Barový pult sme vytvorili ako biely kubus obalený sklom, za ktorým vznikol priestor na loptičky.

Oproti pultu je umiestnená sklenená Memory Wall, kde sa každý výherca turnajov môže podpísať a k podpisu prilepiť fotografiu zo stretnutia alebo podujatia.


Jednoduchý a dynamický charakter podčiarklo 250 loptičiek na strope a v stene.


Návrh interiéru – penthouse


Návrh interiéru – penthouse


Rekonštrukcia bytu – Bratislava


Návrh interiéru bytu – Eden Park, Bratislava


Návrh interiéru rodinného domu


Detská izba


Návrh interiéru predajne Hilfiger Denim


Návrh rodinného domu – Myjava

Profil
Spoločnosť .archstyl založil Juraj Krč po skončení štúdia na Katedre architektúry Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave; .archstyl sa vyformovala z existujúcej rodinnej nábytkárskej firmy sídliacej na Myjave.

„Keďže dopyt si vyžadoval viac dizajnérskeho prístupu, rozhodli sme sa rozšíriť svoje pôsobenie o architektonickú zložku, v rámci ktorej tím ľudí pripravuje podklady na realizáciu interiéru na kľúč,“ hovorí Juraj.
„Už pri prvej spolupráci sa ukázalo, že projekt bude úspešný a klientovi tak môžeme poskytnúť veľké plus pri riešení interiéru.

Vďaka inovatívnym myšlienkam a tvorivej práci sa stala spoločnosť .archstyl kombináciou kreatívneho myslenia mladej generácie a dlhodobých skúseností rodinnej firmy.“

Motto nie je na škodu: „Do našich projektov vkladáme maximálne úsilie, aby sme klientovi spravili svet lepším a krajším miestom.“

Rozhovor pripravila Ing. Alena Benešová
Vizualizácie a foto: .archstyl