image 73627 25 v1
Galéria(24)

Industriálny loft pre samotára

Vysoké stropy starých budov, ktoré pôvodne slúžili skôr priemyselnej výrobe ako bývaniu, sa dajú krásne pretaviť do podoby industriálnych loftov. Poďte sa s nami pokochať riešením, ktoré je dielom renomovaného dizajnérskeho štúdia Diego Revollo Arquitetura a sídli v brazílskom São Paule.

1
2
3
4
5
6
7
8

Loft nachádzajúci sa na rozlohe sto štvorcových metrov je šitý na mieru majiteľovi, ktorý žije sám. Vďaka povahe jeho životného štýlu si mohli dizajnéri dovoliť nechať priestor otvorený a kompaktný. Žiadna miestnosť nie je striktne oddelená, dokonca aj kúpeľňa je spojená so spálňou. Výsledkom je ideálne spojenie komfortu a moderného vzhľadu, ktorého esenciou je industriálny ráz.

Farebná škála je vysoko maskulínna, od čiernej cez sivé tóny až po krémové odtiene a drevné dekory doplnené silným akcentom žltej v podobe dizajnovej komody v dolnom obývacom priestore.

Obklad stien celého bytu je jednotný, vďaka čomu loft pôsobí komplexným dojmom – ako jeden obývací celok. Obkladový materiál je cement, ktorý je na niektorých miestach ošetrený špeciálnym náterom, ktorý zabezpečuje väčšiu odolnosť proti vlhkosti (kuchyňa, kúpeľna).

Rustikálny tehlový vzor vhodne dopĺňa industriálne črty a zabezpečuje, aby interiér napriek svojej strohej povahe a majestátnosti pôsobil zároveň prívetivo a útulne.

Spodné podlažie tvorí obývacia izba, jedáleň a kuchyňa, ktoré sú (ako napokon celý interiér) spojené do jedného veľkého vzdušného celku. Jedálenský pult tvorený masívnou borovicovou doskou je príjemným doplnkom, ktorý sa vymyká monochromatickej industriálnej schéme ako materiálovo, tak aj farebne.


Vrchné podlažie patrí spálni, kúpeľni s toaletou a priestrannému šatníku. Kúpeľna je riešená podobne ako kuchyňa, kúpeľňový pult smerovo a tvarovo v podstate kopíruje kuchynský pult na spodnom podlaží.

Jednoduchú kúpeľnu oživuje kombinácia bielej a čiernej sanity, nábytok spálne aj šatníková skriňa sú v lesklom čiernom vyhotovení. Celý priestor je zaujímavo podporený množstvom zrkadiel rôznych formátov, vďaka čomu sa umocní dojem priestrannosti a plasticity.

Celý interiér pôsobí veľmi nadčasovo, kompaktne a vzdušne. Každý detail bol starostlivo vybraný takým spôsobom, aby naplnil náročné očakávania klienta od materiálov cez farebnú škálu, vybavenie až po tie najmenšie detaily v podobe dekorácií a akcentového osvetlenia. Dizajnérom sa podarilo dosiahnuť vzhľad typických newyorských podkrovných loftov.

Text: Anna Martausová
Foto: Alain Brugier
Zdroj: homedsgn.com