Oslavy Ruukki v bratislavskom Rivers Clube

Slovenská pobočka Ruukki oslavuje 20 rokov na trhu

Buiding your tomorrow. Plniť sny, vytvárať budúcnosť a byť tu pre ľudí, ktorí majú odvahu prebúdzať budovy a domovy k životu. Také predsavzatie si dala firma Ruukki, ktorá v tomto roku oslavuje 20. výročie pôsobenia na slovenskom trhu. Či už renovujete alebo staviate od začiatku, Ruukki je v tom s vami ako spoľahlivý partner.

Ak spojíte dych vyrážajúci pohľad na nočné siluety Bratislavy s prístaviskom na Dunaji, môžete si byť istí, že firemná oslava na takom mieste bude veľkolepá. A aj bola. Oslava dvadsaťročného pôsobenia Ruukki na Slovensku sa konala v prestížnom bratislavskom podniku River’s Club.

Moderná, jedinečná spoločnosť s víziou a rodinnou atmosférou

Ľudia sú často obklopení krásou, prepychom a máločo ich ohromí. Ak však spoločnosť dokáže rozvíjať biznis a pritom zachovať v podniku rodinnú atmosféru, má vyhraté. Presne to sa darí spoločnosti Ruukki, ktorá má na Slovensku síce len 15 zamestnancov, ale všetci sú firme verní už viac ako 10 rokov.

Práve rodinná atmosféra a zohratý, súdržný tím ľudí, ktorí si navzájom pomáhajú a spolu sa tešia z úspechov je to, čo má priamy dopad aj na zákazníkov. Bez spokojných zamestnancov by nebolo spokojných zákazníkov. Vďaka dobrým vzájomným vzťahom trvajú niektoré spolupráce už viac ako desaťročie a Ruukki sa dnes môže tešiť z 20. výročia svojho pôsobenia na Slovensku.

asť zamestnancov Ruukki Slovakia
Časť zamestnancov Ruukki Slovakia |

Oslavu zahájil úvodným slovom konateľ spoločnosti Marek Krejčí. Hovoril o histórii a rozvoji firmy, o nevyhnutnosti odvážneho a prezieravého prístupu k budúcemu rastu. Nasledovalo vystúpenie fenomenálneho Túlavého divadla, ktoré zábavnou formou predviedlo Hamleta. A aj v tom môžeme nájsť paralelu s Ruukki. Tak ako Ruukki do pôsobenia v tradičnom odvetví vnáša kus svojej invencie, tak aj Túlavé divadlo spracovalo tradičného Hamleta moderným spôsobom.

Spoločnosť Ruukki pôsobí v stavebnom odvetví a používa osvedčené postupy. K nim však pridáva špičkové moderné technológie a inovatívne riešenia. Tak vznikol koktail, v ktorom má každá prísada svoje nezastupiteľné miesto. Vďaka tomuto prístupu pomáha Ruukki zákazníkom plniť ich vízie.

„Som hrdý na to, že som v Ruukki už od roku 2005. Stále ma to baví a napĺňa. Naším cieľom je stať sa jednotkou na trhu v oblasti dizajnových fasád a vďaka nim robiť budovy krajšími,” hovorí Martin Alexik, sales manager pre východné Slovensko a Bratislavu.

Vážení hostia, zvučné mená

Medzi približne 70 pozvanými hosťami ste si mohli všimnúť aj dvoch mladých architektov zo štúdia GRAU – Andreja Olaha a Filipa Marčáka. Títo páni s Ruukki dlhodobo spolupracujú. Nedávno sa im podarilo dostať sa do finále súťaže CE ZA AR.

„Naša spolupráca s Ruukki sa začala vďaka akcii Noc Architektúry, čo je prezentácia študentských prác. Ako organizátori sme vtedy hľadali partnerov a dostali sme sa práve k Ruukki. Dohodli sme sa, že spolu aj niečo vytvoríme,” rozpráva Andrej Olah.

Jedným zo spoločných projektov bolo zveľadenie bratislavského a pražského bistra SOHO, kde využili perforovaný hliníkový fasádny profil Design Tokyo S18. „Páči sa nám, že materiály, ktoré sú určené do exteriéru, môžeme využiť aj v interiéri,” hovorí Filip Marčák. Architekti majú v súčasnosti rozpracované ďalšie projekty a Ruukki pri nich samozrejme nebude chýbať.

Architekti Andrej Olah a Filip Marčák
Architekti Andrej Olah a Filip Marčák |

Dobrú spoločnosť vytvárajú dobrí ľudia

Ruukki svoje produkty vytvára pre ľudí a ich komfort. Počas celého slávnostného večera panovala na lodi uvoľnená a priateľská atmosféra, v ktorej bolo cítiť silné prepojenie profesionálov z radov architektov, dizajnérov a stavebných spoločností.

Pre Ruukki je každý človek inšpiráciou, a preto svoje produkty stále posúva vpred. Investorom, developerom, projektantom a stavebným firmám spoločnosť ponúka širokú paletu dlhodobo udržateľných produktov. Na Slovensku už od roku 1998.