Obnov dom novinky

Novinky pri obnove domu: Konzultácie u vás doma aj výzva pre sociálne slabšie domácnosti

Dodatok k Plánu obnovy a odolnosti SR je šancou pre Slovensko a tých, ktorí vlastnia starší rodinný dom. Pripravované novinky sa týkajú asistencie v rámci programu Obnov dom a dotknú sa aj domácností trpiacich energetickou chudobou.

Doplnenie novej kapitoly REPowerEU do Plánu obnovy a odolnosti SR, o ktorej sme nedávno informovali, prináša aj niekoľko opatrení pre tých, ktorí si chcú zlepšiť energetickú bilanciu svojho domu. Ide o konzultácie a projektovú podporu obnovy rodinných domov priamo v teréne.

Konzultácie sa budú poskytovať v rodinných domoch majiteľov, ktorí žiadajú o dotáciu v rámci súčasnej schémy Obnov Dom. Konzultanti projektovej podpory budú poskytovať asistenciu a poradenstvo pri výbere možných opatrení. K dispozícií budú v regionálnych kanceláriách Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) a aj v teréne. Konzultanti budú asistovať aj v procese podania a celkového vyplnenia žiadosti.

V prípade sociálne slabších domácností, ktoré trpia energetickou chudobou, bude možné zvýšiť financovanie na 100 %, teda bez spolufinancovania. Prijímateľom zo sociálne slabších domácností, ktoré trpia energetickou chudobou, Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) pošle financie na opravy na zvýšenie energetickej hospodárnosti ich rodinných domov. Celková suma opatrení je vyčíslená na 50 miliónov eur.MŽP SR už začalo pripravovať novú výzvu.

Ak chcete byť informovaní o všetkých novinkách súvisiacich s programom Obnov dom, zaregistrujte na odber emailových upozornení zo Zelenej obnovy.

MŽP SR