Skupinový nákup fotovoltika

Skupinový nákup fotovoltiky už pozná dodávateľov, stále sa doň môžete zapojiť

Nedávno sme vás informovali o možnosti spoločného nákupu fotovoltiky v rámci projektu CLEAR-X. Všetkým spotrebiteľom, ktorí sa registrovali do skupinového nákupu fotovoltických zariadení s inštaláciou, je už sprístupnená ponuka vybraných dodávateľov. Môžu si vybrať z dvoch riešení s inštaláciou a pripojením do siete.

Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.) po rokovaniach s dodávateľmi vybrala dve výhodné ponuky. Spotrebitelia registrovaní v skupinovom nákupe majú možnosť zaplatiť za kvalitné fotovoltické riešenia na kľúč už od 900 € do 1 571 € za 1 kWp, podľa inštalovaného výkonu svojej fotovoltickej elektrárne, druhu meniča a zohľadnenia získanej dotácie.

V cene je zahrnutý nákup materiálu, inštalácia a príprava na pripojenie do siete. Súčasťou drahšieho riešenia je vysokokvalitný asymetrický menič, ktorý umožňuje zapojenie fyzickej batérie ihneď alebo kedykoľvek v budúcnosti, a tiež inteligentný elektromer, ktorý v kombinácii s týmto asymetrickým meničom umožní domácnosti využiť až 100% vyrobenej elektriny.

V rámci lacnejšej ponuky dodávateľ ponúka pomoc pri zabezpečení virtuálnej batérie a fotovoltický systém, ktorý zaručí dlhodobo stabilnú výrobu elektrickej energie s minimálnou degradáciou panelov.

„Vďaka zapojeniu väčšej skupiny spotrebiteľov môžeme zabezpečiť výhodnejšiu ponuku produktov, služieb i technológií a pomôcť im znížiť účty za energie. A to zlepšením energetickej efektívnosti a komfortu ich domov vďaka investíciám do obnoviteľných zdrojov energie a energeticky účinných technológií,“ informovala S.O.S.

Garantovaná cena

Špeciálnou výhodou skupinového nákupu je pri uzatvorení zmluvy cena garantovaná do času inštalácie, ktorá je plánovaná v období marec – august 2023 a pomoc oboch dodávateľov pri získaní dotácie z programu Zelená domácnostiam vo výške zodpovedajúcej ich inštalovanému výkonu (500 eur/1 kWp, maximálne 1500 eur). K dispozícii je obmedzený počet fotovoltických panelov a meničov, preto neváhajte a vyberte si vhodnú ponuku.

V ponuke sú panely Longi a Ja Solar a meniče Growatt a Huawei. Ide o kvalitné panely z odolných materiálov, ktoré zaručujú ochranu pred nadmerným zaťažením a mechanickým poškodením. Získali výborné výsledky v nezávislom medzinárodnom porovnávacom teste spotrebiteľských organizácií.

Registrácia je stále otvorená

Záujemcovia sa stále môžu bezplatne a nezáväzne registrovať na stránke www.spolocnenakupy.sk. Hneď po zadaní požadovaných informácií sa na obrazovke zobrazí ponuka skupinového nákupu s oboma fotovoltickými riešeniami. K dispozícii je obmedzený počet panelov a meničov. Preto ak plánujete nákup fotovoltickej elektrárne pre svoj rodinný dom, s rozhodnutím neotáľajte.

S.O.S. odporúča registrovať sa čím skôr, aby ste nezmeškali termín, do ktorého môžete uzatvoriť zmluvu na nákup a inštaláciu fotovoltického zariadenia. Aktuálne je registrovaných vyše 1 600 záujemcov. Kampaň na skupinový nákup trvá do 31.12.2022, prípadne do vypredania množstva garantovaného dodávateľmi.

Spoločnosť ochrany spotrebiteľov, red