Rozšírením služieb vďaka ďalšej akvizícii si ESCO Slovensko posilňuje pozíciu na trhu

Skupina ESCO Slovensko je dominantným hráčom v oblasti poskytovania ekonomických a ekologických riešení na našom trhu. Po akvizícii slovenskej pobočky spoločnosti Capexus, ktorá je významným poskytovateľom služieb v oblasti stavebných a dizajnových projektov, sa k skupine pripojila aj spoločnosť Elimer.

Energetická skupina sa špecializuje na komplexnú ponuku energetických riešení pre zákazníkov z komerčnej ako aj štátnej sféry. V realizovaných riešeniach je kladený dôraz najmä na vysokú efektivitu spojenú s minimalizáciou dopadu na životné prostredie.

ESCO Slovensko tvorí viacero samostatných spoločností, ktoré sa špecializujú na súvisiace oblasti v rámci energetického hospodárstva budov, areálov či dokonca mestských častí. Vďaka širokému záberu poskytovaných služieb je skupina lídrom na našom trhu. Ponuka ESCO Slovensko zastrešuje všetky potreby klientov od poradenstva a návrhu riešenia až po realizáciu a následnú údržbu zariadení. Výnimkou nie je ani asistencia pri riešení finančného krytia projektu. Na popularite rastie najmä možnosť garantovaných  energetických služieb, ktoré v rámci skupiny ponúka spoločnosť e-DOME.

Svoju pozíciu si skupina posilnila akvizíciou ďalších významných spoločností. Ešte koncom minulého roku to bola spoločnosť Capexus, vďaka ktorej už ESCO Slovensko poskytuje komplexné služby pre kancelárske a komerčné priestory nielen v oblasti energeticky úsporných riešení, ale v celom reťazci výstavby ako aj revitalizácii a modernizácii vhodných objektov.

Posledným rozšírením skupiny sa do ESCO Slovensko zaradila slovenská pobočka spoločnosti Elimer.  Tento etablovaný partner v oblasti návrhu a realizácie, ako aj následného servisu silnoprúdových a slaboprúdových elektroinštalácií má na slovenskom trhu viac ako 20 ročnú históriu.

„Komplexné riešenia sa pri dnešných ekonomických, ekologických, no aj legislatívnych požiadavkách  stávajú najefektívnejšou voľbou. Sektory energetiky a stavebníctva nie sú výnimkami. Rozšírenie služieb nám umožní osloviť nových klientov a poskytnúť im všetky potrebné služby v rámci našej skupiny. Blízka spolupráca našich spoločností ponúka lepšiu koordináciu pri zabezpečovaní individuálnych požiadaviek a potrieb klientov,“ zhrnula Naďa Hartmann, predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka ESCO Slovensko.

Polovičnými akcionármi skupiny ESCO Slovensko sú ČEZ ESCO a SPP.

Zdroj: PR článok ESCO Slovensko, a. s.