Mestský úrad

Ministerstvo upravilo podmienky na obnovu verejných budov, peňazí je stále dosť

Partneri sekcie:

Prvá výzva z Plánu obnovy a odolnosti SR na obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov má mierne pozmenené pravidlá. Doteraz podané žiadosti nebudú zmenou nijako diskriminované, informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

„Upravili sme spôsob, akým žiadatelia preukazujú splnenie niektorých podmienok a tiež sme doplnili pravidlá zmeny žiadateľa počas hodnotenia,“ informovala o výzve na obnovu verejných budov štátna tajomníčka ministerstva dopravy a výstavby Katarína Bruncková .

Na webe rezortu môžu záujemcovia už teraz nájsť novú verziu dokumentov. Odborníci z ministerstva dopravy a výstavby zmeny konzultovali aj s Národnou implementačnou a koordinačnou autoritou (NIKA) na Úrade vlády SR. Podľa rezortu úpravy nebudú pre doteraz podané žiadosti diskriminačné. Naopak, budú mať na ne pozitívny vplyv.

Bez zmien zostáva suma, ktorá je na aktuálne otvorenú prvú výzvu vyčlenená, teda 120 miliónov eur s DPH. Ministerstvo dodnes eviduje 18 podaných žiadostí v celkovej hodnote takmer 12 miliónov eur.

„Suma žiadostí v konaní, schválených žiadostí a výška potenciálne voľných prostriedkov sa dá sledovať aj na spomínanom webe, priebežne ju upravujeme. Peňazí je zatiaľ k dispozícii dosť, preto by som rada vyzvala všetkých oprávnených žiadateľov, aby neváhali a predložili nám svoje projekty,“ dodala Bruncková.

SITA