Rýchlosť, presnosť a variabilita sú hlavné výhody priečok z Ytongu a Silky

Partneri sekcie:

Priečky z pórobetónu Ytong patria kvôli svojej jednoduchosti k najžiadanejším materiálom pri prestavbách, rekonštrukciách a ďalších prácach v interiéri. Tam, kde je potrebné posilniť akustické vlastnosti, únosnosť steny či akumulačnej schopnosti konštrukcie, ponúka spoločnosť Xella sortiment vápennopieskových tvárnic a priečkoviek Silka.

Pre developerskú výstavbu sú ideálnou voľbou veľkoformátové panelové priečky z Ytong priečkových panelov GHT.

S priečkovkami Ytong sa muruje ľahko a rýchlo s minimom odpadu, výhodou je aj ich nízka hmotnosť a vysoká presnosť vymurovaných priečok. Pre Ytong je typické systémové riešenie, takže sa projektant aj investor môže spoľahnúť na široký výber nenosných a plochých prekladov, oblúkových prvkov, mált, omietok, stierok a náradia.

Panelové priečky Ytong urýchlili výstavbu novej štvrti bytových a rodinných domov Lastovičky v Novej Dedinke neďaleko Bratislavy

Významnú úlohu pri výstavbe tejto štvrte zohrali práve veľkoformátové tvárnice a panelové priečkovky od firmy Xella. Na stavbu bolo podľa Ing. Jurija Čerňáka, spolumajiteľa ateliéru APEX-A, potreba menej ľudí a domy rýchlo rástli.

Spokojní tak boli všetci, developer aj realizačná firma, ktorá s podobným systémom pracovala prvýkrát. Projektanti navyše dostali od firmy Xella všestrannú podporu – od plánov kladenia cez statické riešenie, zaškolený bol aj personál stavebnej firmy.

Priečka z Ytong priečkových panelov GHT, ktorá sa vyrába na mieru, pričom jej maximálna výška môže byť 3 m, je tenká, pevná a rovná. Povrch priečky vymurovanej z týchto panelov je hladší ako u bežného muriva, čo umožňuje ľahké vykonávanie povrchových úprav aj prevedenie stien bez povrchových úprav.

Výhody panelov sa naplno prejavia na objektoch s priečkami, ktoré majú veľkú plochu, sú málo členité a u ktorých je žiadaná rýchla výstavba. Prednosťou je tiež zväčšenie úžitkovej plochy a úspora pracovných síl.

Zdroj: Xella

Vápennopieskové tvárnice Silka a priečkovky Ytong prinášajú rýchlosť developerovi a budúcim majiteľom variabilitu v úpravách bytov

Pri bytových domoch EDEN v Rožnove pod Radhoštěm zvolil developer po skúsenostiach z prvej etapy iný konštrukčný systém hrubej stavby a pre ďalšie fázy výstavby uprednostnil stavebný systém Ytong.

Spoločnosť Xella mu bola schopná ponúknuť kompletné stavebné riešenie so stavebnými prvkami rôznymi stavebnými pevnosťami, výhodou bola rýchlosť výstavby, pri priečkach a stenách ľahká práca s inštaláciami, oceňovaná bola aj veľká variabilita v rámci klientskych zmien.

Z Ytongu a Silky sú v nových bytových domoch obvodové murivo, priečky, schody a tiež strechy

Na obvodové murivo boli v Rožnove pod Radhoštěm použité tvárnice Ytong hr. 300 mm rôznych pevností, vnútorné nosné murivo je z vápennopieskových tvárnic Silka hr. 240 mm, priečky rôznej hrúbky sú z priečkoviek Ytong Klasik. Rýchlu, jednoduchú a bezpečnú montáž umožnili stropy a strechy Ytong Ekonom.

Súčasťou dodávok zo strany spoločnosti Xella boli aj prefabrikované schodiská Ytong, preklady Ytong aj betónové prefabrikáty pre tvárnice Silka. V zozname použitých produktov nechýbali ani maltové zmesi a píly na Ytong a Silku.

Zdroj: PR článok Xella Slovensko, spol. s r.o.