GARBE Green Park Piešťany

Green Park v Piešťanoch má prvú udržateľnú logistickú budovu

Najnovšie dokončený objekt vybudovala spoločnosť Garbe podľa vlastných slov v súlade so svojou filozofiou udržateľnosti. Strecha prvej haly sa môže pochváliť fotovoltaickými panelmi, ktoré budú hlavným zdrojom obnoviteľnej energie.

Posledným krokom k zavŕšeniu výstavby sa stala inštalácia fotovoltaických panelov. Prevádzka parku je uhlíkovo neutrálna a nezávislá na dodávkach zemného plynu. Budova je vybavená tepelnými čerpadlami a naviac prebieha v areáli recyklácia vody z vlastnej studne.

„Garbe Green Park Piešťany pre nás predstavoval z hľadiska zelených riešení veľký záväzok. Ten sa nám teraz podarilo splniť. Projekt bol od začiatku veľmi ambiciózny, pretože takto rozsiahle udržateľné opatrenia sme na trhu priemyselných nehnuteľností implementovali vôbec poprvý krát,“ povedal Martin Polák, riaditeľ Garbe pre región strednej a východnej Európy.

GARBE Green Park Piešťany II
GARBE Green Park Piešťany | Zdroj: GARBE

Zelené ciele pri výstavbe prinášajú so sebou rôzne legislatívne obmedzenia, technické problémy aj vyššie náklady. Spoločnosť však chce v tomto štýle výstavby v piešťanskom parku pokračovať. Na pozemku stavia ešte druhú halu s rozlohou 18 000 m2, ktorá spĺňa rovnaké kritériá udržateľnosti.

Okrem toho je v celom areáli zachované pôvodné zalesnenie a lúky a pripravené sú i miesta pre umiestnenie včelích úľov. Pre výstavbu oboch hál boli vybrané stavebné materiály s ohľadom na životné prostredie, uvádza investor.

Garbe Green Park Piešťany sa nachádza 300 m od diaľničného zjazdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Vďaka tejto polohe ponúka jednoduché napojenie na ďalšie trhy nielen v strednej Európe.
Zdroj informácií: Garbe