Postavte si zdravý dom zo stavebného materiálu Ytong

Zdroj: Xella

Pórobetón Ytong neobsahuje žiadne chemické látky, má čisto prírodné zloženie a je zárukou zdravotnej a hygienickej nezávadnosti. Vďaka Ytongu získate dom, ktorý dýcha, udržuje stálu teplotu a vlhkosť interiéru a chráni zdravie Vás aj celej rodiny. Zdrojom zdravia a domácej pohody sú špecifické vlastnosti Ytongu.

Ytong poskytuje tepelnú pohodu v priebehu celého roka

Kvalita vnútorného prostredia sa odvíja od tepelnej pohody interiéru, či už sa jedná o chladné zimné mesiace alebo letné horúčavy. Zatiaľ čo vonkajšie zateplenie dokáže čeliť zimným mrazom, s letným prehrievaním už si neporadí. Pórobetón Ytong má ideálny pomer medzi tepelnou izoláciou a tepelnou akumuláciou, dosahuje tak vyššiu tepelnú izoláciu ako iné murované prvky a zároveň dokáže čeliť letnému prehrievaniu.

Vďaka svojej pórovitej homogénnej štruktúre majú pórobetónové tvárnice vo všetkých smeroch rovnaké vlastnosti, a to aj keď ich opracujete, a zabraňujú tak vzniku tzv. tepelných mostov – tzn. kritických miest pri murovaní v miestach základov, rohov, parapetov, dverí a okien.

Zdroj: Xella

Ytong reguluje vlhkosť v interiéri

Pre zdravé bývanie je potrebné zaistiť optimálnu vlhkosť vzduchu. Tá by sa mala pohybovať v rozpätí od 45 do 55 %. Stopercentne prírodný stavebný materiál Ytong slúži vďaka svojej štruktúre, ktorá je tvorená miliónmi vzduchových pórov, ako ochranná membrána domu.

Práve tieto drobné póry zaisťujú, že pórobetónové tvárnice prirodzene dýchajú a nedochádza v nich ku kondenzácii vodných pár. Póry tiež odvádzajú prebytočnú vlhkosť z interiéru, alebo ju uvoľňujú späť v prípade, že je v dome nezdravo presušený vzduch – tvárnice Ytong fungujú ako funkčné oblečenie, ktoré reguluje telesnú teplotu a odvádza pot.

Zdroj: Xella

Ytong je absolútne hygienicky nezávadný

Pórobetón Ytong tvoria zo sto percent čisté prírodniny. Vyrába sa zo zmesi kremičitého piesku, vápna a vody. Preto patrí medzi najčistejšie a hygienicky najpriaznivejšie materiály na použitie v bytových alebo občianskych stavbách. Prírodné zloženie je zárukou zdravotnej a hygienickej nezávadnosti. Nepridávajú sa doň žiadne nezdravé chemické látky a má najnižšiu mieru rádioaktivity (max. hodnota 0,17 je až 3x lepšia ako u keramických materiálov a 2,5x lepšia ako u šedého pórobetónu).

Ytong nevytvára podmienky pre vznik plesní

Teplota okolo dvadsiatich stupňov a optimálna vlhkosť vzduchu sú považované za hlavné podmienky zdravého bývania – vytvárajú ideálne prostredie, ktoré nepodporuje vznik plesní. Na stenách z pórobetónových tvárnic Ytong sa vďaka optimálnej povrchovej teplote muriva a zásaditému zloženiu bieleho pórobetónu nikdy nezačnú šíriť plesne.

Ytong zdravotni nezavadnost nevytvari podminky pro vznik plisni
Zdravotná nezávadnosť Ytong nevytvára podmienky pre vznik plesní | Zdroj: Xella

Pre kvalitnú výstavbu ponúka spoločnosť Xella okrem Ytongu aj ďalšie produkty

Pórobetónové tvárnice Ytong sú v dnešnej dobe už tradičným materiálom. Vďaka miliónom vzduchových pórov sa z nich pre mnoho ľudí stala voľba číslo jedna v oblasti tepelnej izolácie. Aj preto pórobetón a značku Ytong mnoho stavbárov považuje za synonymá.

Pre kvalitnú výstavbu však Xella ponúka aj ďalšie produkty – vápenno-pieskové tvárnice Silka pre nadštandardnú akustickú izoláciu alebo ekologické tepelnoizolačné dosky Multipor. Ich spojením dokážete svoj domov premeniť na energeticky úsporné miesto, ktoré vám poskytne komfortné bývanie po celý rok, a to všetko bez prebytočnej vlhkosti. Prírodné materiály použité na výrobu produktov Xella navyše zaisťujú šetrnosť k životnému prostrediu. Tvárnice Ytong potrebujú na výrobu iba vodu, vápno, piesok a cement.

Multipor foto
Zdroj: Xella

Ďalšie informácie o materiáloch Ytong, Silka a Multipor nájdete na www.xella.sk

Zdroj: PR článok Xella Slovensko, spol. s r.o.