Menič s batériovým systémom Vitocharge VX3 – základný prvok pre inteligentné energetické systémy a e-mobilitu

Zhromažďovanie vlastnej solárnej energie počas dňa a jej využívanie vo večerných a nočných hodinách na úsporu nákladov vo vlastnej domácnosti alebo na nabíjanie vášho elektromobilu - menič s batériovým systémom Vitocharge VX3 umožňuje čo najvyššiu nezávislosť od externých dodávateľov energie a v budúcnosti ho možno kaskádovať na kapacitu až 45 kilowatthodín.

Inteligentné energetické systémy pozostávajúce z fotovoltiky, tepelných čerpadiel a nabíjacích staníc sú budúcnosťou. Ich základným prvkom je nová generácia meniča s batériovým systémom Vitocharge VX3. Majiteľom domov poskytuje možnosť jednoducho ukladať a efektívne využívať vlastnú vyrobenú elektrinu a stať sa tak nezávislejšími od verejných zdrojov energie a rastúcich nákladov na energiu.

Zdroj: Viessmann

Pre fotovoltické systémy do 12 kilowatt peak

S až tromi batériovými jednotkami, každá s kapacitou 5 kWh, poskytuje menič s batériovým systémom maximálne 15 kWh. Osvedčené a bezpečné lítium-železo-fosfátové batérie sú navrhnuté pre dlhú životnosť.

Menič sa dodáva v troch výkonových triedach, 1-fázovej a 3-fázovej verzii, aby sa Vitocharge VX3 optimálne prispôsobil fotovoltickým systémom do 12 kWp. V kombinovaných inštaláciách to eliminuje potrebu samostatného fotovoltického meniča.

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.

Zdroj: Viessmann, s.r.o.