Vykurovanie biomasa

Zelená domácnostiam pokračuje aj v roku 2022: Prvé poukážky vydajú začiatkom februára

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vydá začiatkom februára z projektu Zelená domácnostiam II poukážky k už zaregistrovaným žiadostiam na kotly na biomasu, fotovoltické panely a slnečné kolektory. Na ich inštaláciu budú mať domácnosti predĺženú lehotu 5 mesiacov.

V utorok 8. februára 2022 o 11. hodine bude vydaných 319 poukážok na fotovoltické panely, 77 poukážok na slnečné kolektory a približne 270 poukážok na kotly na biomasu. Dovtedy si môžu domácnosti podané žiadosti skontrolovať a v prípade potreby upraviť. Ak zistia chybu, môžu zadané údaje po prihlásení do informačného systému zmeniť s výnimkou údajov o mieste inštalácie.

Poukážky sa podľa podmienok projektu Zelená domácnostiam vydávajú automaticky v závislosti od toho, koľko ich je v obehu. Teda podľa toho, ako sú podávané žiadosti o preplatenie poukážok k už dokončeným inštaláciám. Domácnosti majú tento raz na inštaláciu zariadení predĺženú lehotu 5 mesiacov.

Ďalšie poukážky k už zaregistrovaným žiadostiam na tepelné čerpadlá SIEA vydá v najbližších týždňoch. Momentálne majú domácnosti k dispozícii poukážky na tepelné čerpadlá v hodnote viac ako dva milióny eur. Informačný systém poukážky vydá automaticky, ak táto hodnota klesne pod 1,7 milióna eur.

Nové žiadosti zatiaľ nie je možné podávať k žiadnemu zo štyroch druhov podporovaných zariadení. Finančné alokácie plánuje SIEA navýšiť v prvom štvrťroku 2022 po schválení pripravovaného projektu Zelená domácnostiam III.

SIEA