Nielen pre eko-nadšencov! Tepelné čerpadlá sú tu pre všetkých

O tepelných čerpadlách sa dá trochu zveličene povedať, že sú to len také „biele krabice“. Zabezpečujú však pohodlie v domácnosti počas celého roka. Šetria prevádzkové náklady a znižujú uhlíkovú stopu.

Ide o technológie, ktoré sú pre všetkých, nielen pre ekologických nadšencov, pretože myslia na budúcnosť a udržateľnosť. Sú spoľahlivé, vysokoefektívne a cenovo dostupné. Riešenia pre vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody od značky Protherm sú #viacnezbielekrabice. Predstavujú správne rozhodnutie pre životné prostredie aj vašu peňaženku.

Tepelné čerpadlá typu vzduch/voda sú šetrné k prírode. Dokážu využívať až 75 % energie z obnoviteľných zdrojov, teda z energie zo vzduchu. Prinášajú úsporu hneď z viacerých strán. Nízke prevádzkové náklady dosahujú vďaka zníženej spotrebe energií a vďaka dlhej životnosti i kvalite prinášajú nižšie náklady na servis.

Tepelné čerpadlo GeniaAir Split
Tepelné čerpadlo GeniaAir Split | Zdroj: Protherm

Ohľaduplné k prírode

Spoľahlivo vykuruje, pripraví teplú vodu a zabezpečí i chladenie. Uplatní sa v projektoch novostavieb v energetickej triede A0 aj pri modernizáciách v starších domoch. Zároveň je výnimočne ohľaduplné k životnému prostrediu. Reč je o monoblokovom tepelnom čerpadle GeniaAir Mono (3 – 12 kW, A+++) vzduch/voda.

Na svoju prevádzku využíva prírodné ekologické chladivo R290, ktoré je maximálne ohľaduplné k životnému prostrediu. Systém pozostáva z tepelného čerpadla a interiérovej jednotky. V nej je zabudovaný 185 l zásobník teplej vody, ktorý vystačí pre päťčlennú rodinu.

To, čo presvedčí mnohých majiteľov domov pre tento druh vykurovania, je najmä rýchla inštalácia, ktorá zvyčajne trvá len jeden deň. A čo je dôležité, toto tepelné čerpadlo je nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj prekvapivo tiché. Patrí k najtichším tepelným čerpadlám typu vzduch/voda na trhu. Vo vzdialenosti pár metrov od neho je jeho zvuk takmer nebadateľný, je preto vhodné aj pre domy v hustej radovej zástavbe.

Interiérová jednotka tepelného čerpadla
Interiérová jednotka tepelného čerpadla | Zdroj: Protherm

Flexibilné riešenie

Ďalšou možnosťou je tepelné čerpadlo GeniaAir Split (3 – 12 kW, A+++/A++) s oddeleným chladivovým okruhom. Dá sa flexibilne umiestniť na podstavci vonku v záhrade, na strechu garáže či zavesiť na stenu domu. Svojim dizajnom a praktickými rozmermi nezaberie veľa miesta a zároveň nenaruší vzhľad exteriéru.

www.protherm.sk

Zdroj: PR článok Protherm