Moderné technológie v slovenských novostavbách

Zdroj: STIEBEL ELTRON

Snom mnohých rodín na Slovensku je moderný nízkoenergetický dom. Pri výbere technológií preferujú tie, ktoré sú nízkonákladové, fungujú samy a využívajú obnoviteľné zdroje energie. Teplo rodinného krbu má byť získané ekologicky. Dôležité pri ich výbere je aj jednoduché ovládanie a odborný servis.

Rodinný dom v Liptovskom Trnovci

Malebná dedinka Liptovský Trnovec sa nachádza v krásnom regióne Liptov na brehu obľúbenej vodnej nádrže Liptovská Mara. Toto čarovné miesto si pre svoj budúci život zvolili manželia Oberholzerovci. Po návrate zo Švajčiarska sa rozhodli vybudovať tu moderný nízkoenergetický drevodom, ktorý na svoju prevádzku využíva úsporné zelené technológie.

Po zvážení všetkých možností sa rodina rozhodla pre tepelné čerpadlo vzduch-voda HPA-O 8 CS Plus od spoločnosti STIEBEL ELTRON. Tepelné čerpadlo HPA-O 8 CS Plus typu monoblok predstavuje optimálne riešenie z hľadiska ceny a kvality.

Rodinný dom v Hrabušickej Píle

Prežiť život v spätosti s prírodou, ďaleko od ruchu veľkomiest, je snom mnohých z nás. Ináč to nebolo ani v prípade Terky a jej manžela Petra, ktorí sa rozhodli vybudovať nízkoenergetický dom v oblasti Hrabušická Píla. Tá je súčasťou obce Hrabušice a nachádza sa v severnej časti Slovenského raja. Pani Terka si túto lokalitu vybrala z dôvodu, že tu ako dieťa vyrastala. Nachádza sa tu totiž rodinný dom jej mamy.

Nizkoenergetický dom, ktorý si na tomto pokojnom mieste s manželom Petrom postavili, zásobuje zelenou energiou tepelné čerpadlo vzduch-voda HPA-O 8 CS Plus od spoločnosti STIEBEL ELTRON. Toto zariadenie v zime spoľahlivo vykuruje a zabezpečuje celoročne ohrev teplej pitnej vody.

Spoznajte výhody tepelného čerpadla typu monoblok

Tepelné čerpadlo HPA-O 8 CS Plus typu monoblok zabezpečí komfort pre váš domov. V sete s hydraulickým modulom HSBB 200 classic disponuje 3 funkciami – ohrev vody, vykurovanie a chladenie.

Spoločnosť STIEBEL ELTRON, technologický líder na trhu tepelných čerpadiel, vám ponúka set s tepelným čerpadlom typu monoblok za výhodnú cenu 6 999 € s DPH.

Nechajte si zadarmo vyhotoviť odborný návrh vykurovania a návratnosť investície do tepelného čerpadla vyplnením dopytového formuláru na www.stiebel-eltron.sk/monoblok-SE

Tepelné čerpadlo vzduch-voda HPA-O 8 CS Plus
Tepelné čerpadlo vzduch-voda HPA-O 8 CS Plus | Zdroj: STIEBEL ELTRON

Okrem výhodnej ceny aj dotácia od štátu

Okrem výhodnej ceny môžete pre tepelné čerpadlá od STIEBEL ELTRON získať aj štátnu dotáciu v rámci projektu Zelená domácnostiam II.

Rodinné a bytové domy sa môžu uchádzať o dotáciu formou poukážky na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

V pilotnom projekte bolo v prvej fáze do konca roku 2018 k dispozícii 45 miliónov €. V pokračovaní projektu Zelená domácnostiam II je v období 2019 až 2023 k dispozícii 48 miliónov €.

Zdroj: STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o.