Energetický manažment šetrí náklady na energiu

Maximálne využitie vlastnej fotovoltickej energie a obmedzenie množstva elektriny odoberanej z verejnej siete na absolútne minimum – Viessmann energetický manažment je spoľahlivý spôsob, ako to dosiahnuť.

Energetický manažment spája zariadenia a komponenty pripojené online do kompletného systému vrátane tepelných čerpadiel, fotovoltických modulov, batériových systémov, zásobníkov teplej vody a ďalších spotrebičov energie. Podporované sú všetky zariadenia s integrovanou platformou Viessmann One Base.

Integrované riešenie užívateľovi umožňuje sledovať všetko dôležité na jednom mieste bez potreby dodatočného hardvéru. V aplikácii ViCare možno sledovať toky energií, prehľad výroby a spotreby energie aj bilancie CO2. V prípade potreby sú tieto dáta k dispozícii odbornému partnerovi, ktorý má prístup na diaľku.

Viessmann energetický manažment prináša spotrebiteľovi benefity v podobe prehľadnosti, úspory, udržateľnosti, nezávislosti či súčinnosti s rôznymi inými zariadeniami. Ďalšou výhodou je možnosť inteligentného riadenia podľa predpovedi o spotrebe, počasí alebo histórie používania zariadení. Zároveň má zákazník možnosť optimalizovať systém podľa svojich potrieb, aktivovať prípadne deaktivovať jednotlivé postupy a zariadenia.

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.

Zdroj: Viessmann, s.r.o.