asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Tri tipy na ekologické vykurovanie pre rodinné domy

27.11.2017

Multifunkčné, výnimočne šetrné, mimoriadne tiché, priestorovo úsporné alebo s uľahčenou inštaláciou... Požiadavky majiteľov rodinných domov na vykurovacie technológie sú rôzne.

Súčasným trendom sú systémy s tepelnými čerpadlami. Pre majiteľov rodinných domov, ktorí uvažujú o tepelnom čerpadle, rozbehla značka Vaillant novú službu na svojom webe. Ide o vypracovanie odborného návrhu na inštaláciu tepelného čerpadla – nezáväzne a zadarmo. Zároveň ponúka niekoľko tipov na najmodernejšie vykurovacie zariadenia:

1. Praktické multifunkčné riešenie

Osvedčili sa na vykurovanie, prípravu teplej vody aj chladenie interiéru. Vhodné sú pre všetky typy rodinných domov. Reč je o inteligentných tepelných čerpadlách Vaillant flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Sú flexibilné, dokážu totiž využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od majiteľa rodinného domu, pre aký zdroj sa rozhodne. Tepelné čerpadlá Vaillant flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda získali tento rok na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 zlatú medailu za vysokú účinnosť (trieda A++, s regulátorom dokonca A+++) a použitie recyklovateľných materiálov. Majú integrovaný 185 l zásobník teplej vody a najnižšiu hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu. S novovyvinutým vysokoúčinným chladivovým okruhom tieto tepelné čerpadlá dosahujú vyššie COP. Pochváliť sa môžu nemeckou kvalitou, nízkymi prevádzkovými nákladmi a sú maximálne orientované na budúcnosť. Možno ich totiž pohodlne ovládať aj na diaľku prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie v smartfóne či tablete.

Praktickým riešením je tepelné čerpadlo Vaillant flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda.

Praktickým riešením je tepelné čerpadlo Vaillant flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda.

 2. Rýchlejšia a ľahšia inštalácia

Pre majiteľov rodinných domov, ktorí majú obavy z komplikovanej inštalácie tepelného čerpadla, máme tiež jeden tip. Ním je tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM vzduch/voda v kombinácii s kompaktným hydraulickým modulom uniTOWER. Ide o komplexný systém s uľahčenou montážou. Uplatní sa nielen v novostavbách, ale aj na vykurovanie existujúcich budov, čo umožňuje výstupná teplota až 63 °C. Hoci ide o tepelné čerpadlo, stavebné zásahy počas inštalácie budú minimálne. Kľúčovým prvkom systému je zariadenie Vaillant aroTHERM vzduch/voda. Ide o vonkajšiu jednotku s nadčasovým a priestorovo úsporným dizajnom, ktorú stačí vhodne umiestniť do exteriéru (napríklad k vonkajšej stene domu). Vaillant aroTHERM vzduch/voda má inovatívnu konštrukciu a mimoriadne tichú, bezpečnú, vysoko účinnú prevádzku (energetická účinnosť triedy A+/A++). Inštalácia modulu uniTOWER vo vnútri domu je takisto jednoduchá. Modul sa ľahko prenáša aj cez stiesnené priestory domu (vďaka možnosti jeho rozdelenia na dve časti) a obsahuje všetky potrebné komponenty vnútornej technologickej časti vrátane 190-litrového zásobníka na prípravu teplej vody. Výsledkom je lepšie a dizajnovejšie využitie priestoru pre inštaláciu, než pri montáži jednotlivých komponentov mimo zariadenie.

Tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM s modulom uniTOWER.

Tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM s modulom uniTOWER.

3. Priestorovo úsporné riešenie

Zelené riešenie, ktoré je priestorovo úsporné a prináša maximum komfortu... Také je nové závesné monoenergetické tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM 3 kW typu zem/voda. Je vhodné do nízkoenergetických i pasívnych domov, klasických rodinných domov aj na modernizáciu decentralizovaných vykurovacích systémov v bytových domoch. Slúžiť môže na vykurovanie, prípravu teplej vody aj na pasívne chladenie. Dá sa skombinovať so zásobníkmi na prípravu teplej vody i hydraulickými modulmi (napríklad s už spomínaným modulom uniTOWER). Tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM 3 kW typu zem/voda bolo navrhnuté a vyrobené v Nemecku. Vďaka malým rozmerom je inštalácia zariadenia vo vnútri rodinných domov veľmi jednoduchá. Inteligentné riadenie systému zároveň zaručuje najnižšie prevádzkové náklady na vykurovanie.

Závesné tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM 3 kW a modul uniTOWER.

Závesné tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM 3 kW a hydraulický modul uniTOWER.

www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

www.vaillant.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Ďalšie z JAGA GROUP