Partner sekcie:
  • Stavmat
  • KM BETA
  • P.M.H

Stropné fólie ECOFILM sú lákavým riešením vykurovania

image 93955 25 v1

Elektrické vykurovacie fólie ECOFILM bývajú vo väčšine prípadov využité ako zdroj podlahového vykurovania, ale presadzujú sa aj na stropoch energeticky úsporných domov či bytov. Fólie prehrievajú sadrokartónové stropné dosky, ktoré sa potom chovajú ako sálavé panely.

Ide o rovnaký princíp ako u sálavých panelov, systém ale pracuje s menej než polovičnými teplotami, rozloženými do väčšej plochy. Sálanie je menej intenzívne, miestnosť je lepšie pokrytá, a preto je tento systém komfortnejší. Pretože pri stropnom vykurovaní nie je prekážkou vyššia teplota, vyrábajú sa stropné fólie ECOFILM C vo výkonoch 140W/m² a 200 W/m². Šírka fólií je 500 a 400 mm, aby zodpovedala systému rastru SDK konštrukcii. Rovnako ako pri podlahových fóliách, aj pri stropných sú v ponuke fólie so zníženým príkonom 100 W/m2, určené špeciálne pre nízkoenergetické (NED) a pasívne domy.

Výborný je pri stropnom vykurovaní aj tepelný komfort – pri podlahe je príjemne teplo a rozdiely medzi teplotou pri strope alebo podlahe sú minimálne. Zdroj tepla nie je vidieť, takže nič neruší vzhľad interiéru. Navyše nemusíte brať – na rozdiel od podlahového vykurovania – ohľady na typ krytiny či umiestnenie nábytku na podlahe!

1 – nosná stropná konštrukcia
2 – tepelná izolácia
3 – nosné CD profily SDK konštrukcie
4 – stropná vykurovacia fólia ECOFILM C
5 – krycia PE fólia hr. 0,25mm
6 – SDK podhľad

Podrobnosti o stropnom vykurovaní nájdete na www.fenix.sk.