Partner sekcie:
  • SCHELL

Tepelné čerpadlo Vaillant získalo zlatú medailu na Aquatherme

image 88860 25 v1

Zlatú medailu na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 získalo tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda. Značka Vaillant ho predstavila 7.-10. februára 2017 v rámci svojej expozície, ako jeden z výnimočne šetrných produktov s označením Green iQ.

Ide o univerzálne a inteligentné tepelné čerpadlo. Ocenenie získalo za vysokú účinnosť a použitie recyklovateľných materiálov. „Dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C, má nízke prevádzkové náklady, spoľahlivo pracuje až do teploty vzduchu – 22 °C a v letných mesiacoch ho vieme využiť na aktívne chladenie,“ povedal Ing. Juraj Malík, produktový manažér značky Vaillant.

Flexibilné zelené riešenie

Životné prostredie môže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo. A to na vykurovanie, prípravu teplej vody aj chladenie. Výhodou je, že domácnosti sa pri flexoCOMPACT exclusive môžu flexibilne rozhodnúť. Zariadenie totiž dokáže využívať každý z prírodných zdrojov tepla: zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od nich, k akému zdroju energie sa priklonia. „Vstupnú investíciu im vynahradia minimálne prevádzkové náklady a nenáročné ovládanie vykurovania i prípravy teplej vody,“ povedal J. Malík. Tepelné čerpadlo má integrovaný 185 l zásobník teplej vody a je vhodné pre novostavby i modernizácie, pre rodinné aj menšie bytové domy. Je vyrábané v Nemecku a jeho srdcom je kvalitný scroll kompresor, na ktorý sa vzťahuje 10-ročná záruka. Tepelné čerpadlo disponuje vysokou energetickou účinnosťou A++ a má novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým dosahuje vyššie COP. Možno ho pohodlne ovládať na diaľku so smartfónom alebo tabletom prostredníctvom aplikácie multiMATIC.

Ocenené tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.

Ekologické a mimoriadne tiché

Na veľtrhu v Nitre bol ocenený konkrétny typ tepelného čerpadla flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda. Pre domácnosti predstavuje veľmi praktické riešenie, pretože umožňuje dosiahnuť najvyšší komfort na minimálnom priestore. Zavážia nielen jeho kompaktné rozmery, ale aj rýchla inštalácia a najnižšia hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu. Jeho mimoriadne tichá, zvukovo optimalizová vonkajšia jednotka s názvom aroCOLLECT býva nainštalovaná vonku na pozemku. Pracuje potichu vďaka plne modulovanému ventilátoru, ktorý bol vyvinutý s ohľadom na normy pre detské ihriská. „Vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii je hlučnosť vonkajšej jednotky iba 42 dB,“ dodal J. Malík. Na veľtrhu Aquatherm predstavila značka Vaillant aj ďalšie produkty zelenej energie: Napríklad kombináciu tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda a hydraulického modulu uniTOWER či beztlakovú solárnu zostavu auroSTEP plus. Ukázala aj novinku recoVAIR VAR 60, ktorá je profesionálnym decentralizovaným riešením vetrania a rekuperácie tepla najmä pre rekonštrukciách rodinných alebo bytových domov.

Komentáre