Partner sekcie:
  • SCHELL
  • BOSCH

Rekuperačné jednotky KOMFOVENT

image 64453 25 v1

Jednotky KOMFOVENT sú vyvinuté s cieľom vyhovieť požiadavkám škandinávskeho trhu. Vďaka atraktívnemu dizajnu s použitím najlepších materiálov a najnovších technológií umožňujú jednotky KOMFOVENT udržať nízke prevádzkové náklady, sú bezpečné, spoľahlivé a s dlhou životnosťou.

Jednotky sú dodávané s kompletnou automatickou reguláciou. Digitálny nástenný ovládač je intuitívny a ľahko umožňuje nastavenie požadovaných parametrov užívateľovi.

Jednotky KOMFOVENT rozdelujeme do štyroch základných skupín:

DOMEKT –  byty a rodinné domy do výkonu 600m3/h

KOMPAKT – administratívne priestory do 7000m3/h

VERSO – veľké bytové a administratívne komplexy, priemyselné objekty  do 24000m3/h
 

KLASIK – veľké bytové a administratívne komplexy, priemyselné objekty  do 50 000m3/h

 
Jednotky pre byty a rodinné domy DOMEKT
Rekuperačné jednotky KOMFOVENT DOMEKT sú ideálnym riešením nielen pre nové byty a domy ale tiež pre rekonštrukcie existujúcich priestorov. Dané rekuperačné jednotky spĺňajú požiadavky pre pasívne a nízkoenergetické domy čoho dôkazom je certifikát Passive House Institute.

Jednotky sú vybavené doskovými alebo rotačnými rekuperátormi, ktoré využívajú teplo odvádzaného vzduchu k predohrevu privádzaného chladného vzduchu. Jednotky s rotačnými rekuperátormi dosahujú tepelnú účinnosť 85%, jednotky s dvojitými doskovými rekuperátormi dosahujú tepelnú účinnosť až 90%.

Všetky jednotky sú tiež vybavené elektrickým alebo vodným dohrevom vzduchu. Jednotky s nízkymi prevádzkovými nákladmi a s nízkou hlučnosťou majú minimálny dopad na životné prostredie a tiež svojou prevádzkou zabezpečujú komfort vo vetranom priestore. Malé rozmery kompaktných jednotiek zabezpečujú ľahkú a rýchlu montáž. K dispozícii sú tiež jednotky s možnosťou inštalácie do kuchynskej linky.

Vzduchotechnické jednotky sú plne pripravené k prevádzke, majú integrované automatické ovládanie systémom PLUG & PLAY (napájací kábel je ukončený zástrčkou).

Funkcie a výhody jednotiek DOMEKT:

– Zdravá vnútorná klíma – čistý a čerstvý vzduch v interiéri
– Nízka spotreba energie
– Efektívne energetické využitie tepla – Tepelná účinnosť až do 90%
– Jednoduchá inštalácia, kompaktné rozmery a univerzálne strany obsluhy
– Tichá prevádzka
– Priateľské a jednoduché automatické ovládanie
– Piate pripojovacie hrdlo – by-pass bez spätného získavania tepla na odvod znehodnoteného vzduchu z kuchyne, WC…
– Sieťový modul „Ping2″ na pripojenie jednotky k počítačovej sieti – rozhranie BACnet

Rekuperačná jednotka KOMFOVENT DOMEKT REGO 250PE-EC-C4plus získala na 16. ročníku medzinárodného veľtrhu Aqua-therm Nitra 2014 „Čestné uznanie za najlepší exponát.“

komfovent.sk/index.php/domekt/rego/rego-250

Vizitka spoločnosti:
Spoločnosť TZB produkt bola založená v roku 2009 ako súkromná obchodná spoločnosť. Pri svojom vzniku sa opierala o bohaté skúsenosti z oblasti projektovania vzduchotechniky. Cieľom našej firmy je ponúkať zákazníkom kvalitné produkty, spoľahlivý záručný a pozáručný servis, profesionálne služby v oblasti obchodu a technického poradenstva.

Medzi naše produkty okrem rekuperačných jednotiek patria ventilátory (potrubné, nástenné axiálne a radiálne, priemyselné…), príslušenstvo k VZT ( ohrievače, chladiče, filtre, flexibilné potrubia), adiabaticky chladiace jednotky, klimatizačné jednotky.

Kontakt:

TZB PRODUKT s.r.o.

Hollého 296/18, 922 31 Sokolovce, Slovenská republika

mobil: +421 908 030 575, e-mail: obchod@tzbprodukt.sk

web: www.tzbprodukt.sk, www.komfovent.sk

Vypracoval: Ing. Peter Repčík

ZDROJ: PR článok spločnosti TZB PRODUKT s.r.o.