7 základných požiadaviek pri plánovaní a ovládaní systémov vetrania v záujme zabezpečenia zdravého vnútorného vzduchu

Spoločnosť Belimo uskutočnila celosvetový prieskum medzi technickými poradcami a odborníkmi v oblasti vetrania, aby zistila, čo je pri zabezpečovaní zdravého interiérového vzduchu obzvlášť dôležité a aké sú kľúčové faktory. Na základe tohto prieskumu sa identifikovalo 7 dôležitých faktorov z hľadiska zdravého interiérového vzduchu v nerezidenčných budovách.

Od slnka po zásuvku II – Najrozšírenejšie fotovoltické elektrárne – ON GRID zapojenia

V predchádzajúcom článku seriálu Od slnka po zásuvku I sme uviedli prierez základmi fotovoltiky, predstavili fotovoltické systémy a upozornili na dodržiavanie pravidiel výberu dodávateľov alebo montážnych firiem. V tejto časti sa budeme venovať najrozšírenejším fotovoltickým elektrárňam (FTVE) s ON GRID zapojením.

Spoločný nákup fotovoltiky

Odštartoval prvý skupinový nákup fotovoltiky u nás, prinesie výhodnejšie ceny aj jednoduchšiu administratívu

Záujem o fotovoltiku v súčasnosti zvyšuje najmä skokový rast cien elektriny, vojna na Ukrajine i hrozba drahého plynu. Spoločnosť ochrany spotrebiteľov preto spustila online kampaň na prvý skupinový nákup fotovoltických zariadení s inštaláciou pre domácnosti. Záujemcom pomôže vybrať kvalitné produkty a zaručí im nižšiu cenu.

Aj počas vykurovacej sezóny môžete ušetriť

V súčasnej dome sa každý z nás aspoň raz zamyslel nad tým, ako možno ušetriť čo i len zopár eur. A s blížiacou sa vykurovacou sezónou možno ešte intenzívnejšie. Vedeli ste, že obehové čerpadlá by vám mohli ušetriť aj viac ako sto eur za elektrinu? Poradíme vám v čom spočíva ich úspornosť a ako si dobre vybrať.

Komfort, inteligentné funkcie i nižšia spotreba

Je inteligentný, nastaví sa podľa skutočných potrieb domácnosti a v rodinnom dome či byte zabezpečí príjemné teplo aj dostatok teplej vody. Výsledkom môže byť efektívne vykurovanie, nižšie emisie a nastavenie presne podľa zvykov domácnosti.

Green Atrium: Zelený projekt v Ružinove

Spoločnosť KLIMAK bude súčasťou ďalšieho zaujímavého rezidenčného projektu v Bratislave – Ružinov s názvom Green Atrium. V rámci našich profesií budeme na tomto projekte dodávať vzduchotechniku, chladenie aj vykurovanie.