ASB Stavebníctvo Technické zariadenia budov

Technické zariadenia budov

Partneri sekcie:

Na veľtrhu IFA tohto roku značka Siemens predstavila svoje najnovšie modely pod mottom „Gardens of Intelligence“: od umelej inteligencie v kuchyni až po smart riešenia v zabudovateľných spotrebičoch.

Hoci sú tepelné čerpadlá najobľúbenejším zdrojom vykurovania a chladenia pre novostavby, mnohí majitelia domov nevyužívajú ich výhody, pretože sa mylne domnievajú, že nie sú vhodné pre staršie, existujúce budovy. V skutočnosti je využitie tepelného čerpadla vo väčšine prípadov dobrou voľbou.

Začiatkom septembra bol predstavený elegantný bezdrôtový reproduktor Beolab 8 od dánskej ikonickej značky Bang & Olufsen (B&O). Jednou z jeho zaujímavých vlastností je aj využitie ultra-širokopásmového prenosu (UWB).

TC5 je 5“ dotykový panel s novým, elegantným a moderným dizajnom, ktorý zaujme intuitívnym konceptom ovládania a rozsiahlymi možnosťami prispôsobenia. Vďaka TC5 je možné vytvárať dokonalé podmienky v každej miestnosti vďaka funkciám riadenia osvetlenia, tienenia a vnútornej teploty.

S nimi môžete objaviť dokonalosť v oblasti účinnosti, komfortu i ohľaduplnosti voči klíme. Zoznámte sa s tepelnými čerpadlami. Hovorí sa o nich ako o najmodernejších zelených technológiách a sú považované za riešenia budúcnosti.

Systém fixácie je určený na montáž solárnych fotovoltických panelov na všetky typy striech s celkovým výkonom do 250 kW. Je vhodný na montáž fotovoltických modulov na strechy rodinných domov ako aj plochých striech priemyselných alebo administratívnych budov.

Optimálnu klímu v interiéri zaistí centrálny systém riadeného vetrania s rekuperáciou tepla s nadstavbou v podobe klimatického modulu Zehnder ComfoClime. Ten vďaka schopnosti dodatočne upravovať privádzaný vzduch umožňuje kontrolu nad jeho teplotou aj vlhkosťou a navyše sa energeticky úsporne postará o vytvorenie zdravého prostredia.

Čerpadlá pre tlakovú kanalizáciu sa používajú tam, kde je nutné prekonať výškové rozdiely a nemožno vybudovať bežnú gravitačnú kanalizáciu. Ide o tlakové kalové čerpadlá so zodpovedajúcou dopravnou výškou, ideálne sú do nižších nádrží.