Partner sekcie:
  • Stavmat

Vinylové podlahy v novej poliklinike lepili systémom Thomsit

image 63993 25 v1

Budova novej polikliniky Procare Central sa nachádza v tesnej blízkosti Obchodného centra Central na Jelačičovej 7 v Bratislave, neďaleko Trnavského mýta. Vinylové podlahy na ploche 3.930 m2 v nej od januára do marca 2013 lepili pracovníci spoločnosti KORATEX a.s., Bratislava s výrobkami stavebnej chémie Thomsit (Henkel Slovensko).

Nová poliklinika má štyri nadzemné podlažia, dostanete sa do nej vstupom z obchodnej pasáže, z ulice, ale aj z podzemných garáží dvoma výťahmi. Celkovo má 47 ambulancii v 28 rôznych lekárskych špecializáciách, centrálnu odberovú a infúznu miestnosť, EKG vyšetrovňu a funkčnú diagnostiku zameranú na diagnostiku kardiovaskulárnych a pľúcnych ochorení. Nechýba ani miestnosť na občerstvenie po odberoch krvi, RDG a rehabilitačné pracovisko a vlastná lekáreň. Na každom podlaží je pacientom k dispozícii recepcia s personálom, na 2. poschodí sa nachádza hlavná recepcia (Centrum klientských služieb).

Na výbornom zázemí pre pacientov má podiel i prvotriedne odvedená práca podlahárov firmy KORATEX, ktorá je od roku 1991 renomovaným dodávateľom  podlahových krytín, interiérových dverí a športových povrchov. Aj napriek dlhej zime a nutnosti vyhrievať hrubú stavbu sa vďaka výbornej spolupráci s investorom polikliniky podarilo dodržať odporúčaný technologický postup.

Dnes sú podlahy Procare Central pre firmu Koratex referenčnou stavbou, ktorá ukazuje, aká kvalita sa dá pri optimálnej spolupráci investora, realizačnej firmy a vhodne zvolenej technológie dosiahnuť.

Ing. Ivan Hoťka, obchodný riaditeľ KORATEX a.s. k tomu dodáva: „Podkladom boli anhydritové potery, ktoré sme nivelizovali samonivelizačnou podlahovou vyrovnávacou hmotou Thomsit DX. Podlahovou krytinou sú v poliklinike vinylové podlahy, tie sme lepili veľmi pevným disperzným lepidlom Thomsit K 188. Z ostatných systémových výrobkov Thomsit sa na podlahách Procare Central ešte uplatnila renovačná vyrovnávacia hmota Thomsit RS 88, disperzná penetrácia Thomsit R 777 a lepidlo Chemoprén Na podlahy, ktoré je ideálne na lepenie profilov a soklových líšt. Na stavbe sme nemali žiadne technologické problémy, pretože sme plne rešpektovali odporúčané podmienky od technických poradcov Henkel Slovensko – hlavne teplotu a vlhkosť podkladu. V tej súvislosti musím veľmi oceniť prístup investora, ktorý aj napriek  zvýšeným  finančným nákladom a tlaku na termíny plne rešpektoval technologické postupy určené výrobcom stavebnej chémie a vinylových podlahových krytín. Netýkalo sa to len  zostatkovej vlhkosti poterov, interiérovej teploty a relatívnej vlhkosti prostredia, ale aj správnej technologickej nadväznosti realizácie vlhkých procesov na stavbe. Maľovanie, pokládka dlažby a obkladov boli v čase nášho nástupu dokončené a my sme mali tie podmienky, ktoré boli potreba pre 100% kvalitu. Na základe svojich skúseností musím hodnotiť túto  stavbu ako bezproblémovú, zvládnutú po každej stránke vysoko profesionálne, čo bohužiaľ nie je každodenným pravidlom v našom stavebníctve.“

Použité materiály Thomsit
disperzná penetrácia Thomsit R 777
renovačná vyrovnávacia hmota Thomsit RS 88
samonivelizačné vyrovnávacie hmoty Thomsit DX a DA
disperzné lepidlo Thomsit K 188
lepidlo Chemoprén na podlahy

ZDROJ: PR článok Henkel Slovensko, spol s.r.o.

Komentáre