Partner sekcie:
  • Stavmat

Keď strecha neunesie ťažkú krytinu!

image 101092 25 v1

Častým problémom pri voľbe strešnej krytiny je nosnosť strechy. Nie každá konštrukcia unesie záťaž škridiel alebo inú krytinu s vyššou hmotnosťou. Ideálnym riešením sa javí šindeľ Cambridge Xtreme 9,5 °, ktorý sa radí medzi ľahké strešné krytiny.

Cambridge Xtreme 9,5 ° bol navrhnutý pre unikátne využitie na strechách so sklonom od 9,5 ° až do 90 °. Vďaka jeho nízkej hmotnosti (len 11,6 kg na m2) je s ním práca a manipulácia veľmi jednoduchá. Inštalácia je potom rýchlejšia a dá sa ľahko zvládnuť.

Ako môžeme zabezpečiť extrémnu odolnosť proti všetkým extrémom počasia po desiatky rokov a zbytočne nezaťažovať strechu?

Vďaka mimoriadne odolnej a dlhodobo odskúšanej nosnej vložke zo skleného vlákna sa šindeľ ani po dlhej dobe nedeformuje a odoláva všetkým extrémom počasia. Sklená rohož je vyrábaná priamo firmou IKO, čím je zaistená neustála a dôsledná kontrola kvality.

Pri špeciálnej úprave asfaltu, ktorý je chráneným technologickým postupom firmy IKO, dochádza k významnému zlepšeniu odolnosti šindľov voči vysokým teplotám a starnutiu. V tomto procese prebieha kontrolovaná, viac ako 10-hodinová chemická reakcia. Za použitia bitúmenu, O₂, fluxačného oleja a akcelerátora (FeCl2) tu mení asfalt svoju prírodnú štruktúru a po pridaní mikrozrnného CaMg (CO3) 2 je dosiahnuté extrémne vysoký bod topenia – až 120 ° C! Tak je eliminované nebezpečenstvo stekaniu asfaltu zo striech za vysokých letných teplôt, kedy sa povrch krytiny môže rozpáliť na teploty až okolo 100 ° C.

Vďaka maximálnej celoplošne lepivej ploche na zadnej strane šindľa je nainštalovaná krytina dokonale zlepená už za krátku dobu po aplikácii. Ako ukázalo náročné testovanie, takto zaistená strecha bez problémov odoláva aj tak extrémnym vplyvom počasia, ako sú napr. Tropické búrky.

www.youtube.com/watch?v=mbPqAlwgI-o&list=PL3RSTPYunICrjdRhte_Nr9vj8YmoKaA7r