asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Pozor na tepelné mosty v oblasti sokla

18.04.2017

Základom kvalitnej novostavby je vhodne vybrané a správne položené murivo. Murivo sa však za ostatné roky výrazne vyvinulo, čím reagovalo na zvyšujúce sa ekologické a energetické nároky. Dnes tak dokážete s vhodnou tehlou postaviť dom, ktorý viac nebude treba zatepľovať a ušetriť tak čas a kopec ďalších starostí.

Čoraz viac investorov dnes siaha po tradičných, rokmi overených materiáloch. Do popredia sa tak opäť dostávajú pálené tehly, ktoré svojimi vlastnosťami spĺňajú tie najvyššie štandardy a v novostavbe pomáhajú tvoriť zdravé prostredie, ideálne pre život. Jednou z výhod tehál je ich schopnosť akumulovať teplo. V zime bránia rýchlemu vychladnutiu domu, v lete zabraňujú jeho rýchlemu prehriatiu. Pomerne masívna konštrukcia keramickej tvarovky Porotherm, napomáha akumulácii tepla a vytvára tak účinnú bariéru proti náhlym teplotným výkyvom v exteriéri. Tehly Porotherm umožňujú aj optimálnu difúziu vodných pár rovnako ako pri stenách z klasických tehlových blokov. Obvodová stena tak napomáha regulovať vnútornú vlhkosť v miestnosti na optimálnu hodnotu pre príjemné a zdravé bývanie.

Bez nutnosti dodatočného zateplenia
Neustály výskum a vývoj zabezpečil, že tehly sú svojimi tepelnoizolačnými vlastnosťami schopné poskytnúť dostatočnú kvalitu a komfort už pri jednovrstvovej obvodovej stene, pričom nie je potrebné dodatočné zateplenie budovy. Tepelná izolácia v rámci hrúbky jednovrstvovej obvodovej steny predstavuje nižšiu hrúbku obvodového muriva a tým aj úsporu zastavanej plochy a často aj zväčšenie obytnej plochy pri rovnakých pôdorysných rozmeroch domu. Prísne tepelnoizolačné kritériá spĺňajú Porotherm EKO+ Profi alebo minerálnou vlnou vystlané Porotherm T Profi.

Pre dosiahnutie ideálneho výsledku je možné produkty systému Porotherm Profi skombinovať. Zvlášť v oblasti sokla, miesta styku obvodového muriva so základovou doskou. Táto oblasť je totiž kritickým miestom z hľadiska tepelnej ochrany a to najmä pri nepodpivničených domoch. Ochladzovanie týchto miest od základov vedie k tepelným stratám a v mnohých prípadoch dokonca aj k vzniku plesní na vnútornom povrchu steny. Pri stavbe z tehál Porotherm EKO+ Profi je preto vhodným riešením odstránenia tohto tepelného mosta založenie obvodového muriva z tehál Porotherm T Profi s minerálnou vlnou. Tá pomôže vďaka svojim tepelnoizolačným a hydrofóbnym vlastnostiam udržať optimálnu teplotu v oblasti sokla.

Jedinečná akcia
Pri použití tehál Porotherm T Profi na prvý rad obvodovej steny získate každú druhú tehlu zdarma a tehly Porotherm EKO+ Profi dostanete so 40%-nou zľavou z Cenníka 2016. Tieto produkty majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a nepotrebujete ich dodatočne zatepľovať. Spĺňajú normové požiadavky na tepelnú ochranu budov.

Už len do 21.4. sa môžete zaregistrovať na www.wienerberger.sk, získať Stavebný poukaz a využiť akciové ceny na vybrané produkty z Cenníka 2016. K tomu využite zdarma konzultáciu a odborné poradenstvo, výpočet spotreby materiálu, statický návrh stropu vrátane kladačského plánu, či dopravu tehál priamo na stavbu. Termín prijatia objednávok je už len do piatku 21. 4. 2017!

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Ďalšie z JAGA GROUP