Projekty z hliníka

Sky View Park.

New York je neustále sa rozvíjajúce mesto, v ktorom sa realizuje mnoho nových investícií. Na mieste starých budov vyrastajú nové objekty, na ktorých sa použili hliníkové systémy značky ALUPROF.

K najvýraznejším patrí realizácia luxusného komplexu troch apartmánových budov Sky View Park. Každá z nich má 17 poschodí. Systém výplňovej prvkovej steny MB-SE80 SG WW, z ktorého je postavená väčšina zasklených plôch budovy, z vonkajšej strany zvýrazňuje efekt uceleného skleneného pásu rozprestretého medzi stropmi objektu a rozdeleného zvislými medzerami so šírkou 22 mm.

Jeho nosné profily majú šírku 80 mm a sklo je k nim prilepené konštrukčným silikónom pomocou technológie SSG. Konštrukcia umožňuje použitie uholníkových spojov, takže medzi otváravými prvkami nájdeme vyklápacie okná, ako aj dvere so systémom MB-70HI Casement. Charakteristickou vlastnosťou konštrukcie je vysoká miera zvukovej izolácie.

Systém výplňovej prvkovej steny MBSE80.
Systém výplňovej prvkovej steny MBSE80. |

Druhou konštrukciou vyvinutou pre Sky View Park je stena MB-SE80 SG CW. Je to prvková fasáda, vďaka ktorej nebolo potrebné okolo budovy inštalovať lešenie. Z vonkajšej strany vytvára efekt homogénnej sklenenej tabule rozdelenej zvislými škárami so šírkou 22 mm a vodorovnými škárami so šírkou 30 mm.

Systém výplňovej prvkovej steny MB SE80 SG WW.
Systém výplňovej prvkovej steny MB SE80 SG WW. |

Myšlienka nezávisle spojených segmentov fasády prispieva k vzniku zvislých a vodorovných dilatačných spojov, ktoré zaisťujú správnu dilatáciu pri práci konštrukcie. Fasádne systémy firmy ALUPROF boli v New Yorku použité aj na hoteloch LIC Marriott, Brooklyn Navy Yard a na budove 325 Lexington Avenue.

www.aluprof.eu/cz

ZDROJ, FOTO: ALUPROF

Komentáre