Čistá fasáda – alternatíva k drahému maľovaniu fasád

istenie fasády s plošiny

Takmer každý majiteľ domu pozná problém špinavej fasády pokrytej zelenými, čiernymi, alebo dokonca červenými riasami. „Viac ako 90% všetkých znečistení na fasádach sú organické nečistoty ako sú najčastejšie mach a pleseň, ktoré nielenže kazia vizuálny dojem vášho bytového, alebo rodinného domu, ale spôsobujú aj zdravotné riziká“ tvrdí Roman Šouc, špecialista na čistenie fasád zo spoločnosti ECH Services s.r.o.

„Keď sa vám zašpiní auto, tiež nebudete hneď volať lakýrnikov“ dodáva odborník. Aby sa odstránil ten nepekný vzhľad, v žiadnom prípade nie je potrebný kompletný nový náter fasády. Fasáda sa dá jednoducho vyčistiť, čím ušetríte peniaze a čas. Obrátiť sa môžete na odborníkov, akou je napr. spoločnosť ECH Services s.r.o., ktorí poznajú nielen miestnu klímu, ale aj druh nečistôt, ktoré vás trápia.

Pozor na zdravie

Riasy a plesne sú častým spúšťačom alergií. Aj keď sa fasády priamo nedotýkate, čiastočky nečistôt sa dostávajú do tela cez dýchacie cesty. Mykologický rozbor omietky domu, ktorého fasáda bola napadnutá plesňou, zistil nebezpečnú prítomnosť baktérií a kvasiniek vo vysokých koncentráciách.

„Môže to byť inhalácia až 5000 spór na 1 m2, ktorá môže spôsobovať alergické ochorenia u „vnímavých“ jedincov, ktorými sú deti, seniori alebo alergici,“ podčiarkuje Roman Šouc.

Zneškodnenie a vyčistenie takejto napadnutej fasády zaručuje viacstupňový proces – vykonávaný špecialistami.

istenie fasády

Tento proces je rozdelený do niekoľkých krokov:

Analýza hlavnej príčiny
– Bezplatná skúška – vyčistenie 1 m2 a stanovenie spôsobu čistenia a ceny

Realizácia
1. Príprava – namočenie fasády a následná aplikácia čistiaceho roztoku nízkotlakovým postrekovačom „už po krátkom čase pôsobenia sa roztok vstrebáva a rozpúšťa organické nečistoty“ dodáva Roman Šouc.
2. Čistenie fasády – jemný oplach fasády, správna kombinácia sily nárazu vody a vzdialenosti trysky zaručuje optimálny výsledok.

Prevencia – myslite na to, že pleseň a mach sú ako choroba, ktorá sa vráti ak nie je liečená. Preto len odstrániť nečistotu nestačí. Po vyčistení sa aplikuje špeciálny hydrofobizačný náter, ktorý slúži ako preventívna ochrana pred ďalším napadnutím.

Fasáda vo Zvolene

Darujte svojej fasáde pôvodný vzhľad

Ak šaty robia človeka, tak fasáda vytvára celkový vzhľad budovy. Investujte do dlhodobého riešenia a spoľahnite sa na profesionálov zo zvolenskej firmy ECH Services s.r.o., ktorí majú za sebou niekoľko rokov skúseností. Vaše povrchy ošetria profesionálnymi čistiacimi a impregnačnými prostriedkami švédskej značky TRION, ktoré vašu fasádu dlhodobo ochránia pred opätovným výskytom organických nečistôt na niekoľko rokov.

ECH Services s.r.o.

Roman Šouc
Pribinova 644/51
960 01 Zvolen
+421 948 620 042
+421 903 639 690
www.ech.sk
info@ech.sk

ECH Services s.r.o.

ZDROJ: PR článok spoločnosti ECH Services s.r.o.

Komentáre