asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Staršie bytové domy volajú po renovácii

20.06.2017

Bytové domy si po rokoch užívania vyžadujú nielen bežnú údržbu, ale aj zásadnejšie opravy či rekonštrukčné práce, vrátane obnovy  fasád, často i so zateplením. Sú to nemalé investície, ktoré sa však obyvateľom v blízkej budúcnosti vrátia. Alfou a omegou akéhokoľvek projektu revitalizácie bytového domu je financovanie.

Súčasná situácia na našom trhu poskytuje viacero finančných riešení, správne si vybrať preto nemusí byť jednoduché. Popri úrokovej sadzbe úveru je dobré vziať do úvahy aj ďalšie kritériá a referencie. Spoločnosť Wüstenrot má bohaté skúsenosti s financovaním renovácií bytových domov na Slovensku. V rámci svojho programu REKOFOND poskytuje finančné prostriedky jednoducho, rýchlo a výhodne pre spoločenstvá vlastníkov bytov, bytové družstvá aj správcovské spoločnosti. Medzi najviac oceňované výhody patrí najmä reálna dostupnosť financií v krátkom čase, dlhodobé garancie, individuálny prístup a samotné úverové podmienky (úroková sadzba už od 1,49 % p.a. pri 6-ročnej fixácii), ako aj jednoduché zaručenie úveru bez založenia bytov či bytového domu.

Bytový dom po rekonštrukcii podstatne lepšie vyzerá, ale predovšetkým sa zvýši bezpečnosť a komfort bývania a znížia sa ročné náklady za teplo. Navyše, obyvatelia bytového domu profitujú dvojnásobne, keďže získajú od spoločnosti Wüstenrot aj individuálne zvýhodnenia vo forme okamžitého úveru na bývanie bez poplatku za jeho poskytnutie, ako aj zľavu pri uzavretí poistenia svojho bývania.

Kontakt: *6060 (0850 60 60 60) • rekofond@wustenrot.skwww.wuestenrot.sk

Ilustračné foto: isifa/Shutterstock


Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Ďalšie z JAGA GROUP