Moderná kancelária

Pribúdajú moderné kancelárie. Nároky firiem sa viditeľne menia

Bratislava zažíva v posledných rokoch stavebný boom nových administratívnych budov. Výmera moderných kancelárskych priestorov sa za 10 rokov zväčšila o štvrtinu, od roku 2008 dokonca o takmer 60 %. Aj pod vplyvom pandémie sú dnes požiadavky firiem na kancelárie iné ako kedysi.

Optické pripojenie ako konkurenčná výhoda

Optické pripojenie do internetu prináša obyvateľom novostavieb možnosti nielen z hľadiska dostupnosti rýchleho a spoľahlivého internetu ale aj výberu ďalších služieb ako je napríklad televízia či pevné telefonovanie.

Klienti už teraz optimalizujú náklady za prenájom a energetické vstupy

Horúca jeseň, zdá sa, naznačuje, že vlastníkov budov či ich prenajímateľov čaká ďalšia výzva. Jednoduchšie to budú mať tí, ktorí už dnes majú svoje nehnuteľnosti postavené energeticky úsporne a zaviedli inteligentné riešenia, ktoré dokážu náklady na spotrebu udržať. O tejto situácii povedal viac v rozhovore pre Správu budov Peter Janko, Head of Property SK zo spoločnosti CTP.

Panoráma novej štvrti YIT V Bratislave-Petržalke.

Nová štvrť v Petržalke pre YIT má slovensko-španielsky rukopis

Rezidenčnú výstavbu v transformovanej lokalite s dôrazom na ekologické formy bývania, kombináciu verejného, poloverejného a súkromného priestoru, s rešpektom voči existujúcemu prostrediu pripravuje developer YIT Slovakia v lokalite pri Viedenskej ceste v bratislavskej Petržalke.