asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Využívanie Autodesk Civil 3D na projektovanie ciest

02.10.2018

Jeden zo zákazníkov firmy CAD Studio, spoločnosť Ostrava SHB, a. s., používa BIM softvér Autodesk na projektovanie líniových stavieb. Navrhli už viac ako 100 km nových diaľnic a množstvo kilometrov krajských ciest a miestnych komunikácií.

Spoločnosť zamestnáva päť desiatok projektantov a tajomstvo jej konkurencieschopnosti je nielen vo využití ľudského potenciálu, ale aj v schopnosti využívať najmodernejšie technológie projektovania v trojdimenzionálnom priestore, čo je základným predpokladom na globálne zavádzanie BIM metodiky (Building Information Modeling).

Metodika BIM už tu prináša hmatateľný prínos do všetkých fáz projektu – do štúdií, dokumentácie na stavebné povolenie a aj do samotnej realizácie stavby.

Pán Hubert Řehulka, riaditeľ spoločnosti SHB, komentuje:

BIM umožňuje projektantom vykonávať rýchle zmeny. V reálnom čase dokážeme spočítať kubatúry, pripraviť varianty pre objednávateľa počas výstavby a operatívne reagovať na akékoľvek zmeny.

Program Civil 3D a ďalšie nástroje projekčnej sady Autodesk AEC Collection umožňuje spoločnosti SHB spolupracovať v tíme, rozsiahlu stavbu rozdeliť na jednotlivé stavebné objekty. Rovnaký, postupne zdokonaľovaný a obohacovaný 3D model sa tu využíva od štúdie až po realizáciu stavby. Program Autodesk InfraWorks umožňuje kombinovať projekčné dáta s podkladmi súčasného stavu a jednoducho prezentovať vzniknutý projekt tímu i laickej verejnosti.

Spoločnosť CAD Studio zabezpečuje technickú podporu pre systémy navrhovania líniových stavieb, ponúka implementačnú podporu BIM, knižnice, šablóny, aplikačné nadstavby a zákazkové programovanie.

Využívanie autodesk civil 3d na projektovanie ciest foto - shb1

Ďalšie informácie:
cadstudio.cz/reference
cadstudio.cz/aeccollection
cadstudio.cz/civil3d

 

ZDROJ: PR článok spoločnosti CAD Studio, s. r. o.

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Ďalšie z JAGA GROUP